TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tek rakibin kendin olsun!

varmi-anlamak-isteyenSOSYAL SERMAYENİ BİRİKTİR


Batı sosyal duyguları yeni keşfetti. Empati, vererek mutlu olmaktan söz ediyorlar. Sosyal beyin çalışmaları ruh ve beden sağlığı için sosyal teması artırmanın önemini ortaya çıkardı.

Doğu kültüründe halen devam eden yardımlaşma, paylaşma, infak gibi değerleri yaşat öncelikle yakın akrabaları gör ve gözet. Sosyal sorumluluk projelerin olsun.

Aldıklarımız değil verdiklerimiz bizi yüceltir, alabilmek için değil verebilmek için çalışan sosyal sermayesini artırır. Başarı alabilmekte değil verebilmektedir. Yardımlaşma sevgi dillerinden birisidir, davranışsal sevgidir. Sözde değil özde sevgidir.

Yardım etmek sevmenin davranışıdır. İyi kalpli olmak mükemmel olmaktan daha önemlidir.
Sosyal güvenin artması için çok çalış, insanlara dostça davran, iyi dinleyici ol, sözünde dur.
Başarı yakın çevrenin güveni ile doğru orantılıdır.

İNSANIN TEK RAKİBİ KENDİSİDİR, CESUR VE ÖZGÜVEN SAHİBİ OL


nevzat tarhan

Başarı tepesine eller cepte çıkılmaz, başarı tepesine çiçekli yollardan gidilmez. Huzur ve mutluluğun bir bedeli vardır. O bedel de cesarettir. Doğrular adına riske girebilmektir. Kendine inanmak ve güvenmek başarının ön şartlarındandır. İnsanı güzel ve sevimli yapan şey, insanın fiziksel görünümü değil özgüvenidir.

Cesaret tehlikeye atılmak değildir, tehlike karşısına akıl ve zekayı kullanmaktır.

Kalıcı başarı; deneme isteği, cesur olma, doğrulara bağlılık ve gerçekçi özgüven ile ortaya çıkar.

Rüzgarlar ne kadar şiddetli ise ağaçlar o kadar güçlü olur. Engeller insanı durdurmak için değil güçlendirmek için vardır. Başarı yolunda fırtınalara fırsat vermelisin.

Başarısızlık yoktur sonuçlar vardır. Uçurtmaları uçurtan rüzgarın gücü değildir. Uçurtmayı uçurtan yükseklerde iken uçurtmanın o güce karşı koyma kapasitesidir.

Kaybetme riskini göze almayan kazanamaz.

Şaban Özdemir (NPGRUP)

Okunma : 3843

 

İlgili

Haberler

Foto Galeri