TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan son kitabıyla kişide saklı olan gerçeği ortaya çıkarıyor...

SONY DSCProf. Dr. Nevzat Tarhan, Mevlana’yı yeniden ele aldı ve onu bir rehber kabul ederek harika bir Mesnevi Terapi adlı kitap hazırladı. Dünyanın en bilge insanlarından Mevlana’yı daha iyi rehber edinmek için Mesnevi Terapi, Timaş Yayınları tarafından okurlarla buluşturuluyor.

Yüzyılın en büyük bilgelerinden biri olan Mevlana, 21. Yüzyılın bilgi atmosferinde öğretileriyle hala ihtiyaç duyulan ve bizlere yol gösteren bir isim. Bu anlamda Prof. Dr. Nevzat Tarhan da Mevlana’nın Mesnevi’sindeki şifrelerin peşine düşüyor ve insanoğlunda farkındalık yaratmaya çalışıyor.

Son dönemde Mevlana’yı yeniden keşfetme merakı tüm dünyanın içinde bulunduğu bir durum. Asırları aşan bir öğretiye sahip olan Mevlana öğretileri, evrensel bir kıymete sahip. Bu amaçla yola çıkan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Mesnevi’nin insan ruhuna şifa olacak içeriğini mercek altına alıyor.

NevzatTarhan-HiRes6

Mesnevi Terapi adlı eserde Mevlana, günlük hayatta bize yol gösterecek bir rehber olarak karşımıza çıkıyor. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu kitabıyla okurların içlerinde saklı olan gerçeğin farkına varabilmelerini ve farkındalıklarını arttırabilmelerini sağlamayı amaçlıyor. Mesnevi'nin kalbe ve ruha şifa veren bir eser olduğu gerçeğinin anlaşılması için Mesnevi Terapi’de cümlelerini sayfalarca bir araya getiriyor.

240 sayfa uzunluğundaki Mesnevi Terapi, Timaş Yayınları tarafından okurlarla buluşturuluyor.

STAR GAZETESİ

 

Okunma : 2716

 

İlgili

20 Aralık 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
05 Ağustos 2014
"Kişisel Haberler" içerisinde
28 Mayıs 2013
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri