TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan psikiyatrideki gelişmeleri ÜLKE TV'de anlatıyor...

vlcsnap-21296Prof. Dr. Nevzat Tarhan artık 15 günde bir Pazartesi günleri ÜLKE Tv’de İyi Bak Kendine’nin konuğu oluyor…

Ruh sağlığı alanında gerek Üsküdar Üniversitesi gerek ise NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nde yaptığı çalışmalarıyla bilinen Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, psikiyatrideki gelişmeleri yerinde izliyor.

Bu yıl 9’uncusu ABD’de gerçekleştirilen ECNS kongresine katılan Tarhan ele alınan konuları, psikiyatrideki gelişmeleri ve tüm izlenimlerini bu akşam Ülke Tv’de Uğur Canbolat’a anlatıyor.

Dünyada psikiyatrinin nereye geldiğini merak ediyorsanız bu akşam İyi Bak Kendine’yi 23:30’da izleyin…

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı “ İyi Bak Kendine” Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katılımıyla bu akşam ÜLKE TV ekranlarında evinize konuk oluyor. Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine'de bu akşam, “Psikiyatrik Hastalıklar ve Gelişmeler” enine boyuna masaya yatırılıyor.

Beyin görüntüleme alanında önemli bilimsel çalışmalar yürüten dünyanın önemli 4 büyük oluşumunun desteğiyle ABD’de gerçekleştirilen “Joint Meeting of ECNS / ISBET / ISNIP / EPIC” konferansındaki gelişmeleri Prof. Dr. Nevzat Tarhan ayağının tozuyla İyi Bak Kendine’de anlatıyor.

Sinir bilim konusundaki son değişikliklerin, psikiyatride yeni tanı ve tedavi yöntemler ile beyin ölçümlerindeki gelişmelerin ele alındığı kongreye ilişkin ayrıntılı bilgiyi ve izlenimlerini Rektör Tarhan Canbolat’a değerlendiriyor.

- Nöroloji, psikiyatri ve psikoloji disiplinlerinin geldiği noktanın ele alındığı toplantılarda neler konuşuldu, tartışıldı?

- Öne çıkan başlık ve konular neler?

- Psikiyatrik hastalıkların tanı ve tedavisinde yeni gelişmeler neler?

- Ruh sağlığında bilim nereye gidiyor?

- Yeni gelişen tedavi olanakları var mı?

- Psikiyatride ilaç kullanımı ve psikoterapi yöntemleri

… gibi merak edilen soruları Rektör Tarhan İyi Bak Kendine'de Uğur Canbolat’a değerlendirecek. 

Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda ‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 06 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.

Bugün 23.30’dan sonra ÜLKE TV’ ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT2 Auydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek.

Bugünün ve geçmişe dönük programların tamamını www.e-psikiyatri.com ve Psikoyorum.tv internet adreslerinden seyredebilirsiniz.

Şaban Özdemir(NPGRUP)

 

 

 

Okunma : 5746

 

İlgili

10 Eylül 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
14 Ekim 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde
06 Nisan 2020
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri