TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan: "Bilgi hazinemizin kapılarını açıyoruz"

vlcsnap-57087               Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Davranış sağlığı ve bilimlerinde Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi için geri sayım sürüyor. Üsküdar Üniversitesi, yeni eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerine merhaba diyecek. Üniversite olarak farklı disiplinleri buluşturacaklarına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, öğrencilere bilgi hazinelerinin kapılarını açacaklarını söyledi.

HABERTÜRK Televizyonu’nda Müge Arda’nın sunduğu “Eğitim ve Yaşam” programının canlı yayın konuğu olan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, eğitim alanında da iddialı olduklarını söyledi.

Üniversite çalışmalarına ilişkin Müge Arda’nın sorularını cevaplayan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, akademik başarıyla birlikte sosyal ve kültürel başarıyı da önemsediklerini kaydetti. Hayatta kesitsel değil toplam başarının önemli olduğuna dikkat çeken Tarhan, öğrencileri sosyal hayatta da başarıya yönlendirmeye hedeflediklerini ifade etti.vlcsnap-60112

Belirli bir alanda uzmanlaşmış, tematik üniversite unvanına sahip olduklarını vurgulayan Tarhan, bilimsel anlamda bütünün bir parçası olduklarını da sözlerine ekledi. Günümüzde bilgiye ulaşımın hızlı olduğunu kaydeden Tarhan, önemli olanın bilgi hazinesini açabilmek, buradan faydalanabilmek olduğunu söyledi. Tarhan, üniversite olarak öğrencilerine bilginin hazinesini sunacaklarına dikkat çekti.

Programın bir diğer konuğu Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzm. Psk. Orhan Gümüşel ise günümüz bilgisinin daha işlevsel, uyumlu ve enerjik hale getirilmesi gerektiğini, üniversite olarak bunu gerçekleştireceklerini söyledi.

VİDEO İÇİN…

Şaban Özdemir (NPGRUP)

Okunma : 4169

 

İlgili

15 Aralık 2017
"Kişisel Haberler" içerisinde
17 Mart 2022
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri