TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Ruh sağlığında Dünya nereye gidiyor? Tarhan anlatıyor...

İyi Bak Kendine10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı günü kapsamında Üsküdar Üniversitesi önemli bir panele ev sahipliği yapıyor. Üsküdar Üniversitesi küresel kriz haline gelen depresyonu önemli katılımcılarla ele alıyor. Panelde, toplumun nabzını tutan medya mensupları ve davranış bilimcileri bir araya gelerek, depresyonu tetikleyen faktörleri ve depresyonu aşmanın yollarını tartışacak. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da panelde konuşma yapacak. Rektör Tarhan bu gece Uğur Canbolat’ın konuğu. Tarhan ruh sağlığı günü ve panele ilişkin bilgiler verecek.

Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu 2012 yılının temasını “Depresyon” olarak belirlerken, Üsküdar Üniversitesi 9 Ekim Salı günü düzenleyeceği “ Küresel Kriz: Depresyon” isimli panelde depresyonu ele alacak. Panele, alanında otorite isimlerin yanı sıra medyanın önemli isimleri de yapacakları konuşmalarda katkıda bulunacak.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı “ İyi Bak Kendine” yeni konu ve konuklarıyla bu akşam ÜLKE TV ekranlarında evinize konuk oluyor. Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine'de bu akşam, “Dünya Ruh Sağlığı” enine boyuna masaya yatırılıyor.

Üsküdar Üniveristesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuk olarak katılacağı programda Tarhan ruh sağlığında dünyanın geldiği noktayı değerlendirecek. Ruh sağlığına ilişkin hangi rahatsızlıkların arttığına dikkat çekecek. Tedavisine ilişkin önemli bilgiler verecek.

Tarhan koruyucu ruh sağlığı noktasında önem taşıyan aile danışmanlığı sertifika programına ilişkin de değerlendirmelerde bulunacak. Üsküdar Üniversitesi olarak sertifika programına ilişkin hazırladıkları özgün programı anlatacak.

Psikiyatrik hastalıkların genetiği de İyi Bak Kendine’de tartışmaya açılıyor.

Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda ‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 06 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.

Bugün 23.30’dan sonra ÜLKE TV’ ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT2 Auydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek.

Bugünün ve geçmişe dönük programların tamamını www.e-psikiyatri.com ve Psikoyorum.tv internet adreslerinden seyredebilirsiniz.

Şaban Özdemir(NPGRUP)

 

Okunma : 5102

 

Haberler

Foto Galeri