TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Rektör Tarhan: "Öğrencilerimize kişisel koçluk edeceğiz"

SONY DSCÜsküdar Üniversitesi’nde ilk ders zili 01 Ekim Pazartesi günü çaldı. Zille birlikte derslere başlayan öğrencilerin ilk dersi oryantasyon eğitimiydi. Bölüm hocaları ve arkadaşlarıyla tanışan öğrenciler bugün de Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile bir araya geldi. Akademik yılın başında öğrencilerine seslenen Tarhan; “Burası sizin eviniz, burada evinizdeki gibi rahat edin ve buraya sahip çıkın. Talep ettiğiniz sürece eğitimin iyisini alacaksınız. Şunu unutmayın ki hayat başarıyı tahammül edene verir” dedi.

Davranış sağlığı ve bilimlerinde Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, yeni akademik yılın ilk dersini yaptı. Yeniden inşa edilen akıllı kampüste sıralarına oturan öğrencilerin ilk dersi oryantasyon eğitimi olurken ilk günde öğrenciler bölüm hocaları ve idari personelle de bir bir tanıştı.

Öğrenciler oryantasyon eğitiminin ardından bugün de Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile bir araya geldi. Tarhan akademik ders yılının başında öğrencilere seslendi ve onlara önemli hatırlatmalarda bulundu.

Konuşmasına, burada kendinizi evindeymiş gibi hissetmelisiniz diyerek başlayan Rektör Tarhan, öğrencilerin kendilerine emanet olduğunu söyledi. Öğrencilere, üniversiteye sahip çıkın diyen isteyen Tarhan, üniversitelerde iyi eğitim alarak yetişmenin önemli olduğunu kaydetti.

Tematik üniversite olma iddiasıyla yola çıktıklarını, birçok disiplini bir araya getirip, dünyadaki gelişmeleri yakından takip edip anında uygulamaya geçirdiklerini vurgulayan Tarhan, 30-40 kişilik akademisyen kadrosu gerekirken 100’e yakın hocayla yola çıktıklarını söyledi. Öğrencilere seslenen Tarhan;

SONY DSC          Prof. Dr. Nevzat Tarhan

“İyi eğitim almak ve yetişmek çok önemli. Talep edip, istemeniz gerekiyor. Sizin istemeniz ve çaba içinde olmanız çok önemli. Biz burada bilgi hazinesinin anahtarını size sunacağız. Onca bilgi kirliliği arasında doğru bilgiye ulaşmanızı sağlayacağız.

İstekleri için değil de hedefleri için yaşayan gençlerden olun. Kısa dönemde sıkıntı yaşasanız da orta ve uzun vadede kesinlikle kazanacaksınızdır. Hedef ve projeksiyon bu anlamda önemli. Gizli psikoloji kuralı vardır o da ‘Hayatta başarı tahammül edene verilir’. Özgürlük üniversite için önemli ancak burada özgürlük ile sorumluluk arasında dengeyi kurmalıyız.

Sizler bize birer emanetsiniz. Ailelerinizin de bunu bilmesini istiyorum. Sadece mesleki değil kişisel koçluk için de size rehberlik edeceğiz. Bütün hocalarımızla size yardım için buradayız” dedi.

Haber-Fotoğraf:

Şaban Özdemir (NPGRUP)

 

Okunma : 4219

 

İlgili

16 Haziran 2017
"Psikiyatrist" içerisinde
25 Haziran 2016
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri