TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Rektör Tarhan Değerler Sempozyumunda anlattı...

SONY DSCProf. Dr. Nevzat Tarhan, çocuk eğitimi konusunda düzenlenen "Altın Çağ" Değerler Eğitimi Sempozyumlarının ikincisine konuşmacı olarak katıldı. Değerlerin çocuklara öğretilmesi gerektiği üzerinde duran Tarhan, anne ve babalara bu konuda önemli görevler düştüğünü söyledi. Tarhan anne baba rehberliğine dikkat çekti.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Çocuk eğitimi konusunda İhlas Eğitim Kurumları ve Özel Eğitim Kurumları Birliği (ÖZKUR-BİR) tarafından düzenlenen "Altın Çağ" Değerler Eğitimi Sempozyumlarının ikincisine katıldı. İhlas Koleji Bahçelievler Kampüsü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen sempozyumda Tarhan, değerler eğitimi üzerine önemli bilgiler verdi.SONY DSC

Değerler eğitiminin önemini katıldığı her programda yüksek sesle dillendiren Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, konunun önemine bir kez daha dikkat çekti. Çocuk eğitiminde günümüzde değerler psikolojisine yoğun şekilde rağbet olduğunun da altını çizen Tarhan, bu kapsamda İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi arasından geçtiğimiz günlerde rehber öğretmenlere yönelik önemli bir protokol imzaladıklarını da kaydetti. Tarhan, içgüdülerin eğitiminin ancak değerler ile mümkün olduğunu sözlerine ekledi.

Değerler eğitiminde ebeveynlere ciddi görevler düştüğünü ifade eden Tarhan;

“Özellikle 0-6 yaş dönemi öğrenmede önemli. Öyle ki insanın bu yaş grubunda öğrendikleri hayatının geri kalanında öğrendiklerinden daha fazla. Bu yaşlardaki çocuğun anne ve babasını rol model olarak aldığı da bilinen bir gerçek. İşte bu noktada anne baba rehberliği önem kazanıyor. Çocuklar doğası gereği oynamayı sever o nedenle değerler dikte edilerek değil de çocuklara oynayarak öğretilmeli.” Dedi.SONY DSC

Sempozyumun ikinci konuşmacısı da Üsküdar Üniversitesi Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi Feneryolu Polikliniği’nden Klinik Uzman Psikolog Aynur Sayım idi. "Erken çocukluk döneminde duygusal zeka" konusunda öğretmen, öğrenci ve velilere bilgi veren Sayım, okullardaki rehber öğretmenlere büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi.

Katılımın yoğun olduğu sempozyumda Rektör Tarhan ve Sayım Nijeryalı çocukları konu alan fotoğraf sergisini gezerek, ilgiliden bilgi aldı.

VİDEO İÇİN…


Haber-Fotoğraf: Şaban Özdemir(NPGRUP)

Okunma : 2839

 

İlgili

10 Şubat 2013
"Kişisel Haberler" içerisinde
10 Şubat 2013
"Kişisel Haberler" içerisinde
08 Eylül 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri