TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Psikoloji ders kitapları çağın gerisinde kaldı...

Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan katıldığı televizyon programında okullarda okutulan ders kitaplarının zamanın gerisinde kaldığını, biran önce güncellenmesi gerektiğini söyledi.

BEYAZ TV’de yayınlanan, gazeteci-yazar Hüseyin Gülerce’nin sunduğu “Ortak Akıl” programına konuk olan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, okullarda okutulan psikoloji ders kitaplarının artık güncellenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

vlcsnap-32834              Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Mevcut psikoloji kitaplarının klasik kitap olarak kaldığına dikkat çeken Tarhan, kitaplarda bir sürü teorik bilginin olduğunu söyledi. Öğrencilere kütüphane gibi yükleme yapıldığını vurgulayan Tarhan, , öfke, stres yönetimi, sorun çözme, iletişim stili ve bağışlayıcılık…vs. duygusal zeka becerilerini öğrencilere kazandırmanın şart olduğunu kaydetti.

Tarhan;

“Şuan psikoloji kitapları, psikolojinin yeni dönemini yansıtmıyor. Klasik eser gibi. Birçok teknik bilgi var içinde. Doğru, güzel ama öğrencinin pratikte bir işine yaramıyor. İnsana hem başarılı olmayı hem de hayata hazırlanmayı öğretmek lazım.” Dedi.

Şaban Özdemir (NPGRUP)

 

 

 

Okunma : 5514

 

İlgili

Haberler

Foto Galeri