TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Nezarette bir kitap okudu hayatı değişti...

[caption id="attachment_32070" align="alignleft" width="250"]CRN                 Ceyda Erem[/caption]

CNR Holding Başkanı Ceyda Erem, iş ve özel hayatına bakışını nezarethanede eline geçen birkitabın kökten değiştirdiğini söyledi. Erem'in hayatını değiştiren kitap, Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın "Psikolojik Savaş" kitabıydı.

2007 yılı mart ayında hakkındaki bir soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve 4 gün nezarette kalan Ceyda Erem şöyle konuştu:

BİRİ KİTABI UZATTI

Mali şubeye alındığımızda ‘her şeyim tamam peki neden başıma bunlar geldi, buraya neden geldim’ diye hayıflanırken, biri bana bir kitap verdi. Kimin verdiğini bile hatırlamıyorum. Sanki Allah tarafından gönderilmiş gibi. Kitabın adı ‘Psikolojik Savaş’tı. Prof. Nevzat Tarhan yazmış. Nezarette okumaya başladım.

psikolojik savasOKUDUKÇA ŞOK OLDUM


Sanki Allah’ın bir lütfu gibiydi okudukça şok oldum. Çünkü ‘Büyümek mi istiyorsunuz, bu o kadar kolay değil, sadece işinizi doğru yaparak büyüyemezsiniz. Önce koruma kalkanlarını hazırlayın, kendinizi güvenceye alın, sonra büyümeye başlayın’ diyordu. Nezarette 4 gün kaldım ve kitabı okudukça sürekli hayretler içinde kaldım.

NEVZAT HOCA’YA TEŞEKKÜR


O yüzden bir kez daha Nevzat Tarhan hocaya çok teşekkür ediyorum. Aslında kendisiyle de hiç görüşmedik. Sonra çıkınca o kitabı buldum ve tamamını okudum. Babam ve kayınpederim bana ‘kızım sen dürüst ol, çalış, harama bulaşma zaten işin büyür’ diyorlardı ve ben onlara dinlemiştim. Oysa bu eksik bir yöntemmiş. Bunu Psikolojik Savaş adlı kitabı okuyunca anladım. Sanki Allah’ın bir lütfuydu o kitap. Koruma kalkanları çok önemliymiş.SONY DSC           Prof. Dr. Nevzat Tarhan

ALLAH YARDIM ETTİ

Aslında o günleri hatırlamak bile istemiyorum. Yeter artık çektiklerim. İftira iftira hep önümü kesmek istediler ama Allah yardım etti, hepsi ortaya çıktı. Davalarda da bir sıkıntı yok çok şükür. Şu anda da en büyük fuarcılık şirketiyiz. Yılda 40 fuara çıkıyoruz ve 600 kişilik istihdamımız var. Hiç kimseyle de sorunum yok. Benimle problemi olanlar var. onlar için de ‘Allah yardım etsin’ diyorum.

HÜRRİYET

Okunma : 4403

 

Haberler

Foto Galeri