TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Mutlu Yuvada Sünnet Şöleni...

“Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği” evlerinde kalan 4-6 yaş arası 19 çocuğu görkemli törenle sünnet ettirdi.084

Korunmaya muhtaç, kimsesiz risk altındaki çocukları topluma kazandırmak amacıyla yola çıkan “Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği” evlerinde kalan 4-6 yaş arası 19 çocuğu görkemli törenle sünnet ettirdi.

Türkiye’nin kanayan yarası olan kimsesiz çocukları içinde bulunduğu vahim ortamdan, kem gözlerden, suç örgütlerinden, karanlık odaklardan kurtararak; vatana, millete hayırlı birer evlat, manevi hayata sadık birer insan olarak yetiştirmek misyonuyla yola çıkan “Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği”, çalışmalarını genişletiyor.üsküdar sünnet şöleni 032

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol gereği Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme kurumundan alınan kimsesiz çocuklar ev ortamında, aile sıcaklığında yetişiyor.

2010 yılında hizmete başlayan, kimsesiz çocukların barınabileceği, yetişebileceği, maddi/manevi açıdan gelişebileceği çocuk evleri açan dernek bugün 15 evde 73 kimsesizin kimsesi oluyor.üsküdar sünnet şöleni 058

Çocukları her türlü tehlikeye karşı koruyan ve sahiplenen dernek 26’sı kız 47’si erkek toplam 73 çocuğun katılımıyla büyük bir sünnet şöleni düzenledi. 4-6 yaş arasında olan 19 erkek çocuğu görkemli bir törenle sünnet edildi.

Üsküdar Evlendirme Dairesi’nde gerçekleştirilen törene Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Bayrampaşa Kaymakamı Abdülkadir Yazıcı ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

psikiyatri haberleri  Mutlu yuvada sünnet şöleniMutluluk ve heyecanın yaşandığı törende sünnet çocuklarının yanı sıra kız, erkek her bir çocuk güne özel kıyafetler giydi. Törende aile sıcaklığı yaşayan çocukların mutlulukları görülmeye değerdi.

045Çocuklarının ilk mürüvvetini görüyor olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Dernek Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, daha fazla ev ve daha fazla çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Yurt ortamından ev ortamına aldıkları çocukları aile sıcaklığında yetiştirdiklerini ifade eden Tarhan, çocukların bakıcı anneleri ve kardeşleriyle çok iyi vakit geçirdiklerinin vurguladı.

Şaban Özdemir (NP GRUP)

Okunma : 4761

 

İlgili

25 Kasım 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde
31 Ekim 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde
22 Kasım 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri