TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Vesveseli birisi takıntılarından kurtulabilir mi?

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, vesveseli hastalığına ve vesvese hastalığından kurtulmanın yollarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Çınaraltı YouTube kanalına konuk olarak takıntı ve vesvese hastalığı olan kişilerin bu hastalıktan kurtulma yöntemlerini ve hastalığın detaylarına dair bilgiler verdi. Tarhan, vesvesenin hafif döneminde çözümünün kolay olduğunu ve uygun yöntemlerle tedavi edilebildiğini söyledi. Bazı kişilerde dini vesvese olduğunu belirten Psikiyatrist Tarhan, “vesvese hastalığı olan kimi insanların tuvaletteyken aklına en mukaddes konu gelebilir. Ya da bir anne göl kenarında yürürken çocuğumu atsam mı diye aklına getirebilir.” Dedi.

“Aklına vesvese düşen birisinin o anda bu olay ne kadar gerçek ne kadar değil, ben kendimi biliyorum öyle şey mi olur diyerek konuyu değiştirmeye çalıştığı anda vesvese gidecektir” diyen Nevzat Tarhan sözlerini şöyle sürdürdü; Beynimiz iyicil ve kötücül her türlü düşünceyi üretir. Hayal dünyası geniş olanlarda vesvese çok oluyor. Beynimizde vesveseleri her gün filtreden geçiriyoruz. Filtre mekanizmasını kullanamayan kişiler vesvesenin hastalığına yakalanıyor. Bu kişilere terapi etki etmiyor. Beyninin bir bölgesi beynin bütününden bağımsız olarak düşünce üretmeye başlıyor. O anda hastaneye yatırılıp en kuvvetli ilaçlar ve tedavi yöntemleriyle kişinin beynini resetlemek gerekiyor.”

 

 

Okunma : 2263

 

Haberler

Foto Galeri