TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Üsküdar Üniversitesi’nin ortağı olduğu "Hem Oynuyorum Hem Öğreniyorum" projesi imzalandı.

4Üsküdar Üniversitesi’nin ortağı olduğu “Hem Oynuyorum Hem Öğreniyorum Projesi” protokolü düzenlenen törenle imzalandı. Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın da katıldığı törende Tarhan, projenin %100 bilimsel verilere uyan bir proje olduğunu söyledi. Tarhan, bu projeyle çocukların hem düşünüp hem duygularını kullanıp hem de inanıp veriyi hızlı bir şekilde hayatlarına adapte edebileceklerini kaydetti.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eyüp Belediyesi, Üsküdar Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nin birlikte yürüttüğü “Hem Oynuyorum Hem Öğreniyorum” projesinin protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

Eyüp Kültür ve Sanat Merkezinde tanıtılan programa katılım yoğundu. Türkiye'de ilk olan proje İstanbul'un 39 ilçesinde belirlenen pilot okullarda başlayacak. Okullardaki çocuklar eğitime farklı bir anlayış getiren bu projeyle hem oynayacak hem de öğrenecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Bölümü Şube Müdürü Murat Adalı, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın da katıldığı programda konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan  "Hem Oynuyorum Hem Öğreniyorum Projesi" nin %100 bilimsel verilere uyan bir proje olduğunu söyledi. Son yıllarda beyin temelli öğrenmeden söz edilerek bir kişi nasıl öğrenir, nasıl karar verir yönünde çalışmaların yapıldığına vurgu yapan Tarhan, 90’lı yıllarda beynin sadece düşünce organı olarak görülürken bugün beyin aynı zamanda da duygu organı olarak kabul edildiğinin altını çizdi.1

Bunlardan öte günümüzde beyin aynı zamanda inanma organımız söylemi de kabul gördüğünü belirten Tarhan, bir bilgiyi düşünce olarak kavramanın yeterli olmadığını, uygulamaya geçmesi için inanılması, onun değer yargılarına da uygun hale getirilmesi gerektiğini kaydetti.

Bu projeyle bunu oyunlaştırdıklarını ifade eden Tarhan, böylece çocukların hem düşünüp, hem duygularını kullanıp hem de inanıp veriyi daha hızlı bir şekilde hayatlarına adapte edebileceklerini söyledi.

 

 

Okunma : 4447

 

İlgili

19 Temmuz 2016
"Kişisel Haberler" içerisinde
01 Nisan 2020
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri