TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Üsküdar Üniversitesi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

Üsküdar Üniversitesi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

Üsküdar Üniversitesi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi arasında iş birliği gerçekleştirildi. Başta “kadın girişimciliği” olmak üzere girişimciliğe yönelik birçok projenin gerçekleştirilmesinin hedeflendiği iş birliği protokolü, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ile Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından imzalandı. 
 
Üsküdar Üniversitesi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi arasında düzenlenen protokol imza töreninde Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarhan, Samsun’daki sosyal sorunların çözümünde kadın girişimciliğinin önemine değindi.  

Üsküdar Üniversitesi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı 2

“Kadın Girişimcilik Üssü”, girişimciliğe yeni bir boyut kazandıracak

Samsun Kadıköy Mahallesi'nde restore edilen ve Üsküdar Üniversitesi ile Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde faaliyete geçecek olan “Kadın Girişimcilik Üssü” ile Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin geleceğine yeni bir boyut kazandırılması amaçlanıyor.  

Samsun Kadın Girişimcilik Üssü’nde; girişimcilerin rekabet gücünü artıracak ulusal girişimcilik politikalarının yapılandırılması, küresel rekabet potansiyelinin desteklenmesi, iş birlikleri ile ortaklıkların gelişimine katkı sağlanması, girişimci adayların finansmana erişimi ve uluslararası düzeyde boyut kazanması için; iş birliğine dayalı, sürdürülebilir destek mekanizmalarının kurulmasına ve geliştirilmesine katkı sağlanması hedefleniyor.

Samsun Kadın Girişimcilik Üssü ile teknoloji, yenilik ve yaratıcılık odaklı girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi için; teknoloji şirketleri, kamu kurumları, akademisyenler ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin bir araya gelmesi planlanıyor.  

Üsküdar Üniversitesi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı 3

Texas Üniversitesi Girişimcilik Modeli, girişimcilere yol gösterecek 

Dünyanın en iyi girişimcilik modelleri içerisinde yer alan ve kadın ve genç girişimciliğini profesyonel anlamda destekleyen Teksas Üniversitesi “Girişimcilik Modeli” desteği ile kadın ve genç girişimci adaylarının desteklenmesi sağlanarak, Türkiye'de girişimcilik ekosisteminin geleceğine yeni bir boyut kazandırılması amaçlanıyor.

Girişimcilik Modeli’nin uygulama danışmanlığını Genç Beyinler Akademisi Direktörü Dr. Öğr Üyesi Nebiye Yaşar, proje koordinatörlüğünü Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Eğitim Uzmanı Gülsüm Özdemir ve Yılmaz Kurt ve akademik danışmanlığını Doç. Dr. Dinçer Atlı’nın yapacağı proje, “Yenilikçi, ve AR-GE Odaklı Sosyal Kalkınma Modeli” olarak Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA)” na sunulacak.  

Okunma : 3409

ÜHA

 

İlgili

16 Ocak 2023
"Kişisel Haberler" içerisinde
13 Şubat 2020
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri