TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Üsküdar Üniversitesi gençlerin fikirlerine sahip çıkıyor

Davranış Bilimleri Fikir Festivali ile gençlere ve yeni fikirlere kucak açıyor...

SONY DSCDavranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi lise öğrencilerinin fikirlerini paylaşabileceği yepyeni bir platform sunuyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile lise öğrencilerini bilime teşvik etmek ve onların fikirlerine sahip çıkmak için Davranış Bilimleri Fikir Festivali düzenliyor.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile Türkiye’nin ilk “Davranış Bilimleri Fikir Festivali”ni düzenleyecek olan Üsküdar Üniversitesi, bu festival ile gençlerin fikirlerine sahip çıkıyor. Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek festival için 22 Ocak Çarşamba günü Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi’nde bir protokol imza töreni gerçekleşti.

Tören sırasında konuşma yapan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dr. Muammer Yıldız Üsküdar Üniversitesi ile birlikte yürütecekleri bu çalışmadan dolayı mutluluk duyduklarını, Milli Eğitim birimleri olarak gençlerin fikirlerini ifade etmeleri ve bu fikirlere sahip çıkılmasını çok önemsediklerini belirtti.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan  “Davranış Bilimleri Fikir Festivali” ile ilgili duydukları heyecanı dile getirerek, fikir üretmenin toplumları ileriye taşıyacağını, bu nedenle gençlerin yeni fikirler üretmesi ve bu fikirlere sahip çıkılarak projelendirilmesinin toplumların gelişmesi için büyük önem taşıdığına değindi.

Davranış Bilimleri Fikir Festivali koordinatörü Üsküdar Üniversitesi Eğitim Danışmanı ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzman Psikolog Orhan Gümüşel konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Davranış bilimleri odaklı eğitim anlayışımızı sadece kendi öğrencilerimize değil, tüm gençlere sunmak istedik. Bu festivali düzenlemeye de buradan yola çıkarak karar verdik. Amacımız öğrencileri lise döneminden itibaren düşünmek ve üretmekle ilgili desteklemek. Gençlerin geleceğe dair düşüncelerini paylaşabileceği ve üretkenliklerini artırma fırsatı bulacağı bir platform oluşturmak istedik. Üsküdar Üniversitesi olarak multidisipliner eğitim anlayışımızla birlikte toplumun gelişimine katkıda bulunacak gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Fark yaratan genç nasıl olunur, bunu ortaya çıkarmak istiyoruz. Lise döneminden itibaren gençlerin potansiyelini ortaya çıkarmak, onlara destek olmak için bu festivali düzenlemeye karar verdik. İlk etapta İstanbul’daki lise öğrencileri arasında yapacağımız “Davranış Bilimleri Fikir Festivali” ni gelenekselleştirerek önümüzdeki yıllarda Türkiye genelinde düzenlemeyi hedefliyoruz” dedi.SONY DSC

Üsküdar Üniversitesi Davranış Bilimleri Fikir Festivali, okul psikolojik danışman ve rehber öğretmenleri ile branş öğretmenlerinin rehberliğinde, lise 9- 10- 11- 12. Sınıf öğrencilerinin her türlü bilimsel ve düşünsel üretimine açık olarak gerçekleşecek. Festivale katılacak gençler bir yandan Yapay Zeka konusu çerçevesinde “Akıllı Yaşam İçin Akılcı Fikirler” başlığı altında hazırlayacakları projeleri ile yarışırken diğer yandan festival programında yer alan söyleşi, panel ve atölye çalışmalarına katılabilecekler. Festivalde başarılı bulunan projeleri ise önemli ödüller bekliyor.

Okunma : 4021

 

İlgili

08 Aralık 2022
"Kişisel Haberler" içerisinde
30 Eylül 2013
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri