TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan 11. ECNS kongresinde Psikiyatri rahatsızlığında Yapay Zekayı anlatacak

Dünya çapında en iyi bilim adamları ve klinisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen ECNS, ISFSI, ISBEM, ISNIP ve ISBET Konferanslarının 11’incisi bu yıl Kanada’da gerçekleştirilecek. Sinir Bilim üzerine 5 oluşumun katılımıyla organize edilen konferansa Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Gültekin ile öğretim üyeleri de sunumlarıyla katılacak.S

7’incisini 2010 yılında İstanbul’a taşıyan, çok sayıda sinirbilimin dünyaca otorite ismini bir İstanbul’da bir araya getiren Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi öğretim üyeleriyle birlikte bu yıl 11’incisi Kanada’da gerçekleştirilecek ECNS kongresine katılacak.

3-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek konferansta Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Gültekin, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Serhat Özekes, Yrd. Doç. Dr. Barış Önen Ünsalver ile Yrd. Doç. Dr. Türker Ergüzel de sunumlarıyla yer alacak.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Psikiyatrik rahatsızlıkta yapay zeka”

Prof. Dr. Selahattin Gültekin: “Davranışsal entropi, mühendislik bakış”

Doç. Dr. Serhat Özekes: “Sınıflandırma yöntemleri uygulanması. Yapay sinir ağı/destek vektör makine”

Yrd. Doç. Dr. Barış Önen Ünsalver: “QEEG değerlendirme. Psikiyatrik hastalıklarda tedaviye yanıt”

Yrd. Doç. Dr. Türker Ergüzel: “Özellik seçimi süreci. Karınca kolonisi optimizasyon/Genetik algoritma”

Başlıklarında sunum yapacak.

Üsküdar Üniversitesi olarak 2016 yılında gerçekleştirilecek ECNS kongrelerinin ev sahipliğine hazır olduklarını ifade eden Rektör Tarhan, önemi her geçen gün artan kongrenin Türkiye’de yapılmasını teklif ettiklerini, toplantı sonucunda  teklifin ilke olarak benimsendiğini söyledi.

Kongreyi önemseyen Üsküdar Üniversitesi, Prof. Dr. Nevzat Tarhan öncülüğünde ECNS Kongrelerinin 7’incisi ise 2010 yılında İstanbul’da gerçekleştirilmişti. Bilimsel bu başarı İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun öncülüğünü yaptığı, İstanbul Ticaret Odası’nın desteklediği “İstanbul’un Kongre Elçisi Olun” ödül törenine de taşınmıştı. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törende Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a bu girişiminden ötürü “Kongre Elçisi Ödülü” verilmişti.

 

Okunma : 3389

 

İlgili

28 Nisan 2014
"Kişisel Haberler" içerisinde
19 Aralık 2013
"Kişisel Haberler" içerisinde
28 Haziran 2017
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri