TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Uşak Üniversitesi’nde yeni akademik yılın ilk dersini Prof. Dr. Nevzat Tarhan verdi…

BID_1296 1Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Uşak Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Açılışına katıldı. İlk dersi Tarhan verdi. Tarhan’ın dersinin başlığı ise “Mutluluk Bilimi ve Gençlik” idi.

Bu yıl kuruluşunun 10. Yılını kutlayan Uşak Üniversitesi, 2015-2016 Akademik Yılı Açılış törenini gerçekleştirdi. Üniversite, yeni akademik yılın ilk dersi için Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı misafir etti.

BID_1273Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde gerçekleştirilen törende Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan katılımcılara “Mutluluk Bilimi ve Gençlik” başlığında konuşma yaptı.

Konuşmasında mutluluk bilimi, stres yönetimi, pozitif psikoloji gibi konulara dikkat çeken Tarhan, bilgelik çağında en etkili silahın zamanı gelmiş fikirler olduğunun altını çizdi. “İyi insan olmak varoluşumuz için ödediğimiz kiradır diyen Tarhan, “Bilgelik çağında yaşıyoruz. Eski görüşe göre, Adam Smith’in görünmeyen el hipotezi, piyasada ahlaka gerek yok demişti. Özgürlük, rekabet, adil denge, toplumsal barış kendiliğinden olacak sanılırdı. Oysaki yeni görüşe göre istenmedikçe kimse ahlaklı olmuyor. Küresel ahlak olmadan küresel barış olmaz. Dürüstlük cesaret ister. ‘Bilgeliğin anası tevazu babası ise cesarettir’ derler.” İfadelerinde bulundu.

İlk dersin ardından Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a teşekkür ederek üniversite plaketini verdi.BID_1311

Uşak Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Açılış Töreni resepsiyonun ardından sona erdi.

Okunma : 3791

 

İlgili

01 Ağustos 2018
"Kişisel Haberler" içerisinde
18 Nisan 2016
"Kişisel Haberler" içerisinde
25 Ekim 2013
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri