TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

The Journal of Neurobehavioral Sciences (JNBS) CiteFactor endeksinde

The Journal of Neurobehavioral Sciences (JNBS) CiteFactor endeksindeÜsküdar Üniversitesinin bilimsel dergilerinden olan The Journal of Neurobehavioral Sciences CiteFactor endeksinde taranmaya başladı. Nörodavranış Bilimleri Dergisi JNBS, Üsküdar Üniversitesi’nin Nörobilimin tüm alanlarında yapılan orjinal çalışmalara yer veriyor. 2014 yılından bugüne yayınlarına devam eden resmi, bilimsel ve erişime açık olan dergi Nisan, Ağustos ve Aralık olmak üzere yılda 3 sayı olarak yayınlanıyor.

Baş editörlüğünü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, editörlüğünü ise Doç. Dr. Hüseyin Ozan Tekin’in yaptığı JNBS Dergisi, uluslararası endekslere dâhil olma çalışmaları kapsamında CiteFactor endeksi değerlendirme sürecinden başarı ile geçerek Ekim 2019 itibari ile bu endeksde taranmaya başladı.

Nörodavranış Bilimleri Dergisi JNBS, birçok disiplini ve sistemler yoluyla (örn. nörofizyolojik, sinirbilim sistemleri) davranışsal (örneğin bilişsel sinirbilim) ve klinik yönleriyle molekülleri (örn. moleküler sinirbilim, biyokimya), sağlıkta hesaplamalı yöntemleri kapsıyor.

Belirtilen konularla kısıtlanmayan dergi, web sayfasında (//www.jnbs.org/tr) belirtilen multidisipliner alanlarda ve davranış bilimleri ile kurduğu disiplinler arası çalışmalardan üretilen yayınlara da yer veriyor.

Dergi, Nisan 2019 tarihinden itibaren kabul edilen yayınlar DOI numaraları ile birlikte online olarak yayınlanıyor.

Kapsamı itibari ile Dünya’nın birçok farklı bölgesinden yazarların çalışmalarını paylaştığı JNBS, öte yandan tamamen açık erişimli bir dergi (OA).

Endeks erişim linki için: //www.citefactor.org/journal/index/24840/the-journal-of-neurobehavioral-sciences#.XZmdsX9S-Ul)

Okunma : 1338

ÜHA

 

İlgili

15 Nisan 2019
"Kitaplar" içerisinde
01 Nisan 2021
"Kişisel Haberler" içerisinde
24 Haziran 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri