TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tercih günleri fuarında Üsküdar Üniversitesine yoğun ilgi

Tercih günleri fuarında Üsküdar Üniversitesine yoğun ilgi

Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda 140 üniversitenin katıldığı tercih fuarında Üsküdar Üniversitesi standı yoğun ilgi gördü.

Üsküdar Üniversitesi öğrenci adayları ve velilerin heyecanına ortak olurken, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy da standı ziyaret edip, aday öğrenciler ve velilerle sohbet ederek onların sorularını cevapladı.

Tercih günleri fuarında Üsküdar Üniversitesine yoğun ilgi 2

Bu yıl “Dünyayı Senin Beynin Değiştirecek” sloganıyla yola çıkan Üsküdar Üniversitesi uzman tercih danışmanları ve akademisyenleri ile adayların aklındaki sorular ve doğru tercih konularına açıklık getiriyor.

Tercih günleri fuarında Üsküdar Üniversitesine yoğun ilgi 3

Kusursuz kariyer yoktur!

Tercih günleri kapsamında, Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Konferans Salonu’nda “Kusursuz Kariyer Yoktur” konulu konuşmasını gerçekleştirdi.

Konuşmasında kusursuz cinayet olmadığı gibi kusursuz kariyerin de olmadığına değinen Prof. Dr. Sevil Atasoy kendi hayatındaki tecrübelerinden örnekler sundu.

Çocukken başlangıçta kuaför olmak, gazete satmak veya mimar olmak gibi meslekleri isterken ailesinin etkisiyle biyokimya uzmanı olmaya yöneldiğinden bahseden Prof. Dr. Sevil Atasoy, hiç düşünmediği bir alanda hiç beklemediği bir meslekte ilk adımlarını atarken başına gelen bir olaydan etkilenip adli bilimlere yöneldiğini anlattı. Atasoy, kusursuz kariyerin de olmadığını vurguladı.

Tercih günleri fuarında Üsküdar Üniversitesine yoğun ilgi 4

“Meslekte fark yaratmalısınız” 

Gelecekteki meslekleri ve bölüm seçimleri hakkında kararsız olan adaylara yönelik, hedefiniz olmayabilir, başlangıçta herhangi bir mesleğe girebilirsiniz, mühim olan o meslekte bir fark yaratmak için kendinizde dürtü hissetmeniz diyen Atasoy, mühim olanın rakibin sadece öğrencinin kendisi olduğunu ve başkalarıyla kendilerini karşılaştırmamaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

Üsküdar Üniversitesi olarak Türkiye’de ilk defa, 2017 yılında lisans düzeyinde Adli Bilimler bölümü açtıklarından söz eden Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, bunun mesleki kariyerinde en tepe nokta olduğunu belirtti.

Tercih günleri fuarında Üsküdar Üniversitesine yoğun ilgi 5

Konuşmasının ardından aday öğrenciler Prof. Dr. Sevil Atasoy ile fotoğraf çektirdi.

6 Ağustosa kadar sürecek olan fuar 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Okunma : 3453

ÜHA

 

İlgili

13 Mayıs 2022
"Kişisel Haberler" içerisinde
05 Eylül 2016
"Psikiyatrist" içerisinde
26 Nisan 2018
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri