TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tasarım Beceri Atölyeleriyle ilköğretim öğrencilerine katkı sağlanacak


Tasarım Beceri Atölyeleriyle ilköğretim öğrencilerine katkı sağlanacak

Üsküdar Üniversitesi, Millî Eğitim Bakanlığının güçlü yarınları hedefleyen 2023 Vizyon Belgesi kapsamında başlatmış olduğu Tasarım - Beceri Atölyeleri uygulamasında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ümraniye Emrullah Turanlı İlkokulu ile eşleşti.Öğrencilerin ilgi, yetenek ve mizaçlarının gelişimleri için tüm okullarda uygulanacak çalışmanın detaylarının görüşüldüğü toplantıya Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Emrullah Turanlı İlkokulu Müdürü Murat Aydoğan katıldı.

Merkez Yerleşke Senato Toplantı Salonunda gerçekleşen etkinlikte Üsküdar Üniversitesi Fakülte Bölüm Başkanları, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Müdürü ve Müdür Yardımcıları da yer aldı.

Tasarım Beceri Atölyeleriyle ilköğretim öğrencilerine katkı sağlanacak 2

Tasarım Beceri Atölyelerinde yapılacak çalışmalar konuşuldu

Toplantı, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Okul Müdürü Murat Aydoğan’ın konuşmaları ile başladı. Toplantıda Tasarım Beceri Atölyeleri kapsamında yapılacak olan çalışmaları görüşüldü.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Güçlü Yarınlar İçin 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde “İlkokuldan başlayarak tüm öğretim kademelerinde okullara çocukların sahip oldukları yetenek kümeleriyle ilişkilendirilmiş becerilerin uygulama düzeyinde kazandırılabilmesi için Tasarım-Beceri Atölyeleri kurulacaktır” ifadesi ile yer alan Tasarım-Beceri Atölyelerine yönelik çalışmalar İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılmıştır.

Okunma : 1945

ÜHA

 

İlgili

Haberler

Foto Galeri