TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan: “Türkiye’ye karşı yoğun bir dezenformasyon faaliyeti yürütülüyor”

Tarhan: “Türkiye’ye karşı yoğun bir dezenformasyon faaliyeti yürütülüyor”

15 Temmuz’un ekonomik etkileri Ankara’da masaya yatırıldı. FETÖ kalkışmasının bertaraf edilmesi ile nitelikli üretim ve reformlarla 2023 hedeflerinin yakalanacağının altı çizildi. 15 Temmuz ve Kalkınma Konferansına Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da panelist olarak katıldı. Tarhan, Türkiye’ye karşı yoğun bir dezenformayson faaliyeti yürütüldüğüne dikkat çekti.

"15 Temmuz ve Kalkınma" paneli Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Dr. Şeref Oğuz'un moderatörlüğünde Ankara Ticaret Odası'nda yapıldı. Panele konuşmacı olarak Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katıldı.

Yoğun dezenformasyon yürütülüyor

Panelde konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Nevzat Tarhan, dünya kamuoyunda Türkiye'ye karşı yoğun bir dezenformasyon faaliyeti yürütüldüğüne dikkat çekerek, bu faaliyetlere karşı dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Darbe girişiminin ertesi günü vatandaşların ATM'lerden para çekebildiğini ve bankacılık sisteminde en ufak bir aksamanın olmadığını hatırlatan Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Selahattin Toğay bu durumun dünyada hayranlıkla karşılandığını söyledi.
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Erdal Tanas Karagöl de "Darbeler yüzünden Ar-Ge faaliyetlerine yeteri kadar kaynak ayıramadık, yapısal reformları tamamlayamadık" dedi.

Güçlü Türkiye İstemiyorlar

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, panelde Türkiye'nin 15 Temmuz öncesinde de darbe girişimleriyle karşı karşıya kaldığını söyledi. Elvan, "Temel mesele şu. Baktılar ki, Türkiye artık kendi kararını kendisi veriyor, büyüyor, güçleniyor, ekonomik olarak bölgesinde çok önemli bir güç haline geliyor. Ne yapıp edip Türkiye'nin önünü kesip, kendi kararını kendisinin vermediği, ekonomik olarak güçsüz bir Türkiye'yi nasıl ve ne şekilde oluşturabiliriz anlayışı ile hareket edilmiştir. 15 Temmuz hadisesi bundan ibarettir" değerlendirmesinde bulundu.

Sonlarını Görüp Millete Kıydılar

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop da panelde yaptığı konuşmada örgütün darbe gecesi TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi gibi Türk milletinin sembol mekânlarını intikam almak için bombaladığını söyledi. O gece şehit olanların birçoğunun tek kurşunla yaşamlarını yitirdiklerine dikkati çeken Şentop, bunun, yenilgiyi kabul eden örgütün buna sebep olan milletten intikam almak istediğinin göstergesi olduğunu belirtti.

SABAH

Okunma : 4029

 

İlgili

01 Ocak 2021
"Psikiyatrist" içerisinde
22 Haziran 2021
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri