TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan: "Provokatörler Değil, Doğru ve Haklı Olanlar Kazanacaktır"

Adaleti Savunanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın ASDER resmi hesabında yaptığı basın açıklamasıdır:

Tarhan:

Fransa, Almanya ve Hollanda başta olmak üzere Avrupalı devletler, son günlerde, yüz yıllar boyunca tüm eylemlerini ve hayat tarzlarını yönlendiren karanlık dönemlerindeki alışkanlıklarına geri dönüyorlar. Fransa, Peygamber Efendimize hakaret eden ifade ve karikatürleri sergilemek suretiyle bizleri rencide etmeye çalışırken, sapkın Cumhurbaşkanları Makron olayı iyice cinnet noktasına taşımakta ve Kuran-ı Kerimin yeniden yazılması gerektiği yönünde deli saçması ifadeler kullanmaktadır.

 Fransa, Müslümanları sokağa döküp, suçlu duruma düşürmek istemektedir.  Bu durum tasarlanmış bir provokasyon örneğidir. Geçmişte başörtüsü, ezan gibi dini semboller yasaklandı, ancak toplum onaylamadı, sokağa dökülmedi ve oyunu bozdu.

 “Hz. Peygamber bir devrimciydi” ancak sosyal bir devrim yaptı, tabandan tavana, gönüllerden akla, savaştığı gün sayısı 23 yılda 23 günü geçmemektedir. Hz. Peygamberin hayatında manevi cihad esas, maddi cihat istisna idi.

 Almanya kutsal mabedimize sabah namazında baskın yaparak, güya terörist arıyor. Uzun zamandır katil Neo-Naziler eliyle sergiledikleri tehditlerini bu kez bizzat güvenlik kuvvetleri eliyle icraata döküyorlar.

 Adaleti Savunanlar Derneği olarak; Onların içerisinde olduğu bu ruh halini çok iyi biliyoruz.

 Eli kanlı katillerin bize söyleyecek bir kelimesi bile bulunmazken, anlam kodlarına dönen bu Haçlı zihniyetinin kaybetmeye mahkûm olduğunun da farkındayız. Daha 60 sene önce Cezayir’de iki milyon masum insanın katledilmesinden, AB’nin ortasındaki Bosna soykırımını ve Karabağ Hocalı katliamını, milyonları bulan kendi vatandaşlarını fırınlarda yakmalara kadar varan soykırımları Müslümanlar yapmadı.

 Bugün demokrasi havarisi kesilen ancak tarihin en büyük katliamların bizzat faili olan bu devletlerin  biz Müslümanlara söyleyebilecek bir sözleri, verebilecekleri bir nasihatleri bulunmuyor. 

 Kutsal değerlerimize ve mekânlarımıza devlet eliyle yapılan bu saldırılarla hortlatılan  Haçlı ruhu dönüp-dolaşıp yine kendilerini vuracaktır. Tarihleri kara lekelerle dolu olan bu  devletler akl-ı selime dönmezlerse kendi sonlarını kendileri hazırlayacaklardır. 

 Bizler, eninde-sonunda kaybedecek olan bu devletleri değişmez doğruya davet ediyoruz. 

Hakikati samimi olarak arayan Avrupalılara Bayan Sophie Petronin’in mektubunu okumalarını ve İslam Peygamberinin güzel ahlakını öğrenmelerini tavsiye ediyoruz.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 26.10.2020

 Prof. Dr. Nevzat TARHAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Kaynak: www.asder.org.tr

Link: //www.asder.org.tr/basili-medya/5975-basin-aciklamasi-provokatorler-degil-dogru-ve-hakli-olanlar-kazanacaktir


Okunma : 2141

 

İlgili

12 Şubat 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde
30 Kasım 2020
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri