TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan: "Özgeçmişini kaybeden hafızasını kaybeder"

Üsküdar Üniversitesi Hanedan Ailesini Ağırladı… 

SONY DSCÜsküdar Üniversitesi Tarih Kulübü’nün organizasyonu ile gerçekleşen “Torunlarının Gözüyle II. Abdülhamit” konulu söyleşi programı Hanedan Ailesi’nin katılımı ile gerçekleşti.

Moderatörlüğünü İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cezmi Eraslan’ın yaptığı söyleşi Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi’nde gerçekleşti. Katılımın yoğun olduğu söyleşiye Hanedan Ailesi’nden, Orhan Osmanoğlu, Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Nurhan Osmanoğlu, Nilhan Osmanoğlu, Yavuz Selim Osmanoğlu ve Berna Sultan Osmanoğlu katıldı.

Prof. Dr. Cezmi Eraslan II. Abdülhamid dönemi siyaset, eğitim ve kültür alanlarındaki gelişmelerle ilgili kısa bir sunum yapması ile başlayan programa öğrencilerin haricinde dışarıdan da katılım yoğundu. Hanedan üyelerini ilgiyle karşılayan öğrenciler, II. Abdühamit dönemine ilişkin sorularıyla bizzat aile üyelerinin hatıralarından döneme ilişkin bilgi aldı.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan hanedan mensuplarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, özgeçmişi bilmenin çok önemli olduğunu, toplumun özgeçmişine sahip çıkması gerektiğini, özgeçmişini kaybeden bir milletin hafızasını kaybettiğini ifade etti.

SONY DSCHanedan ailesi bireyleri de dedeleri II. Abdulhamit'i anlatmak ve anmak için bir fırsat veren Üsküdar Üniversitesi’ne teşekkürlerini iletti. Torunlar hem aile büyüklerinden dinledikleri dedelerini anlattı, hem de hanedan üyesi olarak yaşadıklarından bahsetti. Üyeler öğrencilerden gelen soruları da samimiyetle yanıtladı. Program sonunda Nevzat Tarhan panele katılan aile üyelerine plaket takdimetti.

Okunma : 3017

 

İlgili

18 Haziran 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde
18 Mayıs 2021
"Kişisel Haberler" içerisinde
17 Mart 2014
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri