TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan, mezun her öğrencisi için bir fidan dikti...

39Üsküdar Üniversitesi 6 Mayıs Hıdrellez ve Bahar Bayramında önemli bir etkinliğe imza attı. Üniversite öğrencilerinin katılımıyla 3 bin çam fidanını toprakla buluşturdu. Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan mezun olan her bir öğrencisi için bir fidanı elleriyle dikti.

Üsküdar Üniversitesi, Şile yolu üzerinde Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin tahsis ettiği alana 3 bin fidan dikti.

6 Mayıs Hıdrellez ve Bahar Bayramında gerçekleştirilen fidan dikim törenine üniversitenin akademik, idari personelinin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Öğrenci konseyi ve kulüplerin organize ettiği fidan bağış kampanyasında alınan 3 bin fidan düzenlenen etkinlikle toprakla buluşturuldu.70

Etkinliğe Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katıldı. Rektörlük olarak mezun olan her bir öğrencimiz için toprakla bir fidan buluşturmanın gururu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Tarhan, fidan dikerken niyetin çok önemli olduğunu söyledi. Niyetlerin de fidanlarla büyüyüp, geliştiğini kaydeden Tarhan, doğayı sevmenin kişinin kendini sevmesiyle yakından ilgili bir durum olduğunu dile getirdi. Oluşturulan Hatıra Ormanını her geçen gün büyüteceklerini de sözlerini ekleyen Tarhan, öğrencileriyle birlikte fidanları tek tek toprakla buluşturdu.

 

Okunma : 4559

 

Haberler

Foto Galeri