TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan- İDER Vakfı üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi

Tarhan-İDER Vakfı yönetim kurulu ve üyeleri, geleneksel hale gelen iftar buluşmalarında bir araya geldi. Üsküdar Üniversitesi NP Diş ve Sağlık yerleşkesinde düzenlenen iftar programında vakıf üyeleri samimi bir ortamda iftarlarını açtı, Ramazan’da bir araya gelebilmenin keyfini çıkarttı.

Tarhan- İDER Vakfı üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Tarhan-İDER Vakfı iftar yemeği bu yıl da yoğun katılımla yapıldı.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Tarhan-İDER Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın davetiyle Üsküdar Üniversitesi NP Diş ve Sağlık yerleşkesinde düzenlenen iftar yemeğine Mütevelli Heyet Başkanı Furkan Tarhan, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Koçak, Üsküdar Üniversitesi Genel Sekreteri Selçuk Uysaler ile vakfın üyeleri ve aileleri katıldı. 

Tarhan- İDER Vakfı üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi 2

Tarhan- İDER Vakfı üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi 3

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Ramazan’ın son günlerini çok iyi değerlendirmeliyiz”

İftar davetinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Vakıf Başkanı Prof. Dr. Tarhan; “Ramazan’ın son günlerine girdik. Bu süreçte 1500 civarında hatim okundu. İnşallah güzel şeylere vesile olur. Tüm dostlarımıza, hocalarımıza, misafirlerimize buraya gelip iftara katıldığınız için, manevi olarak desteklediğiniz için, burada olduğunuz için teşekkür ediyorum. Ramazan’ı icra ettiğimiz bu son günler tabi çok kıymetli, manevi olarak çok karlı bir dönemdeyiz.” ifadelerini kullandı.

Tarhan- İDER Vakfı üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi 4

“Ramazan ayı, dayanıklılık ve tahammül eğitimi gibi psikolojik sağlık kazandırıyor”

Ramazan ayının birey üzerindeki psikolojik etkilerine değinen Tarhan; “Aslında Ramazan için ruhun bedene karşı kazandığı zafer olarak söyleniyor. Bunun da ölçüsü insanda iş disiplini sağlamasıdır. Belli bir saatler arası yemiyorsun, bekliyorsun. Dayanıklılık ve tahammül eğitimi gibi psikolojik sağlık kazandırıyor. Ruhun beden üzerindeki hâkimiyetine sebep oluyor. Zafer gibi bir şey oluyor. Aklımızın da nefsimiz üzerinde bir zaferi oluyor. Sadece bedenimizle oruç tutmuyoruz. Aklımız da nefsimize hükmediyor. İçimizdeki o vahşi duyguları terbiye edecek, birçok kötülüklerden koruyacak bir dönem sunuyor. İnşallah ramazanın sonuna doğru kalıcı bir etkisi olur. Bir diğer etkisi de kalbimizi dünyalıktan, dünyacılıktan uzaklaştırma açısından önemlidir Ramazan. Çünkü kalp, hoşuna giden kısa vadeli şeylere insanı meyletme yönündedir. Bunu geçici fani olan şeyler yerine kalıcı şeylere yönlendirmek önemlidir.” şeklinde konuştu.

Tarhan- İDER Vakfı üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi 5

Katılımın oldukça yoğun olduğu iftar yemeğinde, Bediüzzaman Said Nursi’nin gelini Şükran Ünlükul da yer aldı. Oğlu Seyda Ünlükul’un ismini Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin koymasının manevi bir anlamı olduğunu dile getiren Ünlükul, Prof. Dr. Nevzat Tarhan’la Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri ve Risali- Nur konularına dair hoş bir sohbet gerçekleştirdi.

Program, edilen dualar ve Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından sona erdi.

Tarhan- İDER Vakfı üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi 6

Tarhan- İDER Vakfı üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi 7

Tarhan- İDER Vakfı üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi 8

Okunma : 2075

ÜHA

 

İlgili

Haberler

Foto Galeri