TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan: “Gelecek Kuşaklara Sorumluluğumuzu Yerine Getireceğiz”

İstanbul Valiliği’nin desteğiyle Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi iş birliğinde hayata geçirilen Aileler Üniversitede Projesi, İstanbul’un dört ilçesinde uygulamaya başlayacak. Aileler Üniversitede Projesi Koordinasyon Toplantısı, Üsküdar, Pendik, Gaziosmanpaşa ve Eyüpsultan kaymakamlıklarının katılımıyla gerçekleştirildi. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, gelecek kuşaklara karşı sorumlu olduklarını belirterek projeyi bu nedenle hayata geçirdiklerini söyledi. Kaymakamlıklar tarafından belirlenecek aileler, çiftler ve gençlere 13 Kasım’dan itibaren eğitimler verilmeye başlanacak.


Tarhan: “Gelecek Kuşaklara Sorumluluğumuzu Yerine Getireceğiz”

Aileler Üniversitede Projesi Koordinasyon Toplantısı, pandemiyle mücadele önlemleri çerçevesinde çevrimiçi olarak gerçekleşti.

Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya’nın katıldığı programda Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek yerine Üsküdar Kaymakamlığı Projeler Birimi Koordinatörü Hüseyin Karaman hazır bulundu.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın da katıldığı toplantıda selamlama konuşmasını Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptı. Tarhan, İstanbul Valiliği ile gerçekleştirdikleri protokol imza töreninin ardından projede görev alan ekiplerin sıkı bir çalışma ve hazırlık dönemi geçirdiklerini söyledi.

Tarhan: “Gelecek Kuşaklara Sorumluluğumuzu Yerine Getireceğiz” 2

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Projeyi en iyi şekilde hayata geçirmeyi hedefliyoruz”

İstanbul Valiliği bilimsel işbirliği protokolü kapsamında Üsküdar, Pendik, Gaziosmanpaşa ve Eyüpsultan kaymakamlarının iş birliğiyle hayata geçirilecek olan Aileler Üniversitede Projesi’ni en iyi şekilde hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Bu projede bir orkestra gibi çalışmak istiyoruz. Herkesin kullanacağı enstrümanı en iyi şekilde kullanması önemli. Katılımcıların eğitime katılması için bir web sayfası hazırlandı. Burada kayıtla ilgili ayrı bir link var. Bu şekilde kayıt olacaklar. Ön testle beraber projeye başlanacak” dedi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Gelecek kuşaklara olan görevimizi yerine getireceğiz “

Aileler Üniversitede Projesi ile gelecek kuşaklara karşı önemli bir görevin yerine getirileceğini kaydeden Prof. Dr. Nevzat Tarhan Projenin sözde kalmamasını ve hayata geçirilmesine önem verdiklerini söyledi. Tarhan, “Bu sosyal sorumluluk projesinde Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi uzmanları ve hocalarımız çok emek verdiler. Buradaki tek kaygımız şu; gelecek nesiller bize babalarımız dedelerimiz niye bu konuda yol göstermediniz, bizi uyarmadınız, neden bize iyi örnek olmadınız diye sitem etmesinler. Tamamen motivasyonumuz bu, Allah şahit. Onun için burada güzel şeyler yapmayı hedefliyoruz. İlk bölüm tahmin ettiğimizden daha başarılı geçti. Bizi olgunlaştırdı. Çevik proje yönetimi ilkesi ile hareket ediyoruz. Gelecek geri bildirimlere göre projeye ve projedeki işleyişlere göre revizyonlar yapabileceğiz ama bunun için herkesin sahip çıkması önemli. Projelerin yürümesi için gönüllülük ve adanmışlık esastır. Bunlar ne kadar yapılabilirse bu proje o denli hedefine ulaşır” diye konuştu.

Tarhan: “Gelecek Kuşaklara Sorumluluğumuzu Yerine Getireceğiz” 3

Aileler Üniversitede Projesi’ne ilişkin bilgi verildi

Proje Koordinatörü Uzman Psikolog Çiğdem Demirsoy, Aileler Üniversitede Proje Sunumunu gerçekleştirirken; Proje Danışmanı Dr. Nebiye Yaşar ise proje kapsamında yapılması planlanan çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

Yapılacak çalışmalar konuşuldu

Toplantıda 13 Kasım 2020 tarihinde Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katılımıyla başlayacak eğitimlerle ilgili yapılması planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Kaymakamlıklar tarafından belirlenecek aileler, çiftler ve gençlere online eğitimler verilmeye başlanacak.

Okunma : 1694

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri