TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Tarhan: “Eleştiriye açık olmak kişiliği geliştirir”

tarhan_elestiriye_acik_olmak_kisiligi_gelistirir_h283289_c0fa6Kocaeli Kamu Hastanesi Birliği Genel Sekreterliği ile Üsküdar Üniversitesi’nin işbirliğinde düzenlenen ‘Kurumsal iletişim ve kişisel gelişim sertifika eğitim programı’ tamamlandı.

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde (SDKM) düzenlenen sertifika törenine katılan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Aile İçi İletişim konulu bir de konferans verdi. Prof. Tarhan, “İnsanın kendini eleştirmesi çok önemlidir. Eleştirilere açık olmak insanın kendisini geliştirmesinin yolunu açar. Bugün boşanmaların en büyük sebebi egonizmaların artmasıdır” dedi.

5 AY ÖNCE BAŞLADI

Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreterliğine bağlı 15 kurumdaki toplam 200 sağlık çalışanı düzenlenen bu eğitime katıldı. Üsküdar Üniversitesi öğretim görevlisi Mustafa Öztürk, 40’arlı gruplar halindeki katılımcılara konuyla ilgili bilgiler verdi. Önümüzdeki dönem de sürecek bu eğitim kapsamında 600 kişi daha bu programa katılacak. Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ergüney yaptığı konuşmada, “Amacımız sizlere farklı projelerle eğitim sağlamak. Kurumsal iletişim ve kişisel gelişim sertifika eğitim programının çok yararlı olduğunu görüyoruz” dedi.

SDKM’deki organizasyona Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, Halk Sağlığı Müdürü Sinan Öztürk ile sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

TARHAN: “BEN NE DERMEM O OLUR DEMEYİN”

Üsküdar Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan; katılımcılara yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“- Kadın beyni ile erkek beyni farklı çalışır. Biz eğitimlerde insan beyninin farklı çalıştığını savunuyoruz. Düşünsenize, hastanede hasta ile kötü bir iletişim yaşayan sağlık çalışanı eve gittiğinde bu olumsuzluğunu mutlaka eş ve çocuklarına yansıtır.

Eğitimler beyindeki şizofreni olgularını azaltır ve yönlendirir. Ailenin canlı bir organizmadır.

Evliliklerde duygusal zekâ vardır.  Duygusal zekâ yönlendirilebilen ve geliştirilebilen zekâdır. Gülen insan 8,5 yıl daha fazla yaşıyor ve daha az boşanıyor. Yine işini seven insan çok daha başarılı oluyor, iş kaybı yaşamıyor, davranışları çok daha rahat oluyor.

Sistem Piramidinde kurumu sevmek, geleceğini güven de hissetmek, aldığın ücretin sıralaması gibi sıralanıyor. Misyon insanı hak ve özgürlükleri düşünür ve o yönde çalışır.

Eleştirilere açık olmak insanın kendisini geliştirmesinin yolunu açar. Bugün boşanmaların en büyük sebebi egonizmaların artmasıdır. Aile içi oturumlar yapın. Ben ne dersem o olur demeyin.”

Özgür Kocaeli

 

Okunma : 3491

 

Haberler

Foto Galeri