TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Sağlık öğrencilerine daha iyi bir eğitim için bir araya geldiler…

Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Memorial Ataşehir Hastanesi doktor ve yöneticileri, Üsküdar Üniversitesi NP Sağlık Yerleşkesinde gerçekleştirilen akşam yemeğinde bir araya geldi. Kurucu Rektör Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın ev sahipliğindeki buluşmaya NP İstanbul Hastanesi ile Sağlık ve Tıp Fakültesi akademik ve uzman kadroların yanı sıra öğrenciler de katıldı.  

Sağlık öğrencilerine daha iyi bir eğitim için bir araya geldiler…

Sağlık öğrencilerine daha iyi bir eğitim için bir araya geldiler… 2

Prof. Dr. Haydar Sur: “Yetiştirdiğimiz öğrencileri mıknatıs gibi çekiyorlar…”

İş birliği kapsamında düzenlenen akşam yemeğinin açılış konuşmasını Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur gerçekleştirdi. Prof. Dr. Haydar Sur, “Bu yemek vesilesiyle dostluğumuzu pekiştirmek için bir araya geldiğimiz için çok mutluyum. İlk yemeğimizi de evimizde, yeni yerleşkemizde vermek istedik. Tıp fakültelerinde öğrenci yetiştirmenin sadece vakıf üniversitesinin sorumluluğunda gerçekleşemeyeceğini, bütün eğitimlerin hocaların nerede öğrenci yetiştirebilirse oraya destek vermesinin bir vatan sorumluluğu olduğunu ve bugün burada bulunan tüm hekim arkadaşlarımın bizimle bu sorumluluğu paylaştığını bilmek, görmek, hissetmek çok güzel bir duygu. Bugünlerde ülkemizde yetiştirmiş olduğumuz öğrencileri yurt dışından mıknatıs gibi çekiyorlar. Buna rağmen biz kendi insan gücümüzle kendimize yetmeye çalışıyoruz. O yüzden verdiğiniz desteklerin ve emeklerin sadece basit bir iş ortaklığı olmadığını daha ötesi olduğunun farkındayız. Bunun için sizlere çok teşekkür ediyorum, hepinize keyifli bir akşam diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Sağlık öğrencilerine daha iyi bir eğitim için bir araya geldiler… 3

Sağlık öğrencilerine daha iyi bir eğitim için bir araya geldiler… 4

Dr. Alparslan Tanoğlu: “Hastane olarak eğitim yuvası olmak için gayret ediyoruz…” 

Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Alparslan Tanoğlu, “Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi çok yeni kurulmuş bir hastane olmasına rağmen ciddi bir sorumluluk üstlenerek İstanbul’da özellikle Anadolu yakasında çok büyük işler başararak, çok güzel bir sağlık hizmeti sunmakta. Hastanemizin tercih edilen bir eğitim yuvası olması için gayret sarf ediyoruz. Bu yönde sizlerle birlikte gerçekleştireceğimiz iş birliği neticesinde hastanemiz adına, tıp öğrencilerimizin eğitimleri için, bilime katkı sağlamak için çok önemli bir adım attığımızı söylemek istiyorum.” dedi.

Dr. Dursun Ali Şener, “Tıp öğrencilerine katkı sağlamaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz”

Memorial Ataşehir Hastanesi Başhekimi Dr. Dursun Ali Şener “Memorial olarak Türkiye’de özel sağlık sektörüne yön vermeye çalışan bir sağlık kurumuyuz. Türkiye’de sağlık sektöründe birçok ilklere imza attık. Bir özel hastaneye göre bünyemizde çok fazla akademisyen bulunduruyoruz ve bu bizi diğer özel sağlık kuruluşlarından ayıran çok güzel bir özelliğimiz. Sağlık alanındaki tecrübe ve bilgi birikimimizi Üsküdar Üniversitesi ile paylaşmaktan ve tıp öğrencilerimize katkı sağlamaktan kurum olarak büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Sağlık öğrencilerine daha iyi bir eğitim için bir araya geldiler… 5

Dr. Mehmet Topal, “Amacımız ülkemize iyi hekimler kazandırmak”

NP İstanbul Hastanesi Medikal Direktörü Dr. Mehmet Topal ise “Hedeflediğimiz bu eğitim yolu içerisinde amacımız; ülkemize iyi hekimler kazandırmak, iyi insanlar kazandırmak, bu ülkeye daha iyi hizmet vermek adına bilimsellikle birlikte hareket eden genç bireyleri kazandırmaktır.” dedi.

Sağlık öğrencilerine daha iyi bir eğitim için bir araya geldiler… 6

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Aşçının hatasını maydanoz, terzinin ütü, doktorun hatasını ise toprak örter” 

Sağlık öğrencilerinin eğitim ve gelişimi için bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, sağlık alanında bulunmanın önemli sorumlulukları beraberinde getirdiğini söyledi. Tarhan, “Aşçının hatasını maydanoz örter, terzinin hatasını ütü örter, doktorun hatasını ise toprak örter. Bu benim için meslek yaşamımda önemli bir ilke oldu. Bir hastaya yaklaşırken sorumluluk duygusunu ona göre hissetmeye çalışırım. Bu nedenle öğrencilerimizi yetiştirirken bu vizyonla yetiştirmek istiyoruz. Bundan dolayı öğrenci asistanlığı sistemi kurduk, her grubun bir öğrenci asistanı var onlar eksikleri görüyorlar, geri bildirim yapıyorlar biz de ona göre düzeltme yapıyoruz…” diyerek eğitime verdiği önemi dile getirdi.

Sağlık öğrencilerine daha iyi bir eğitim için bir araya geldiler… 7

Tarhan: “Kaliteyi yüksek tutuyoruz”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Öğrencilerimizin iyi yetişmesi için kaliteyi yüksek tutmaya çalışıyoruz. Öğrencileri bu sorumlulukla yetiştirebilmek için hastanelerle iş birliği yapmak istedik. Öğrencilerimizin memnuniyetini görmek çok güzel. Bir teşekkür için yemekte bir araya gelelim, teşekkürlerimizi sadece sözde değil sohbet içerisinde ifade etmiş oluruz diye düşündük ekip arkadaşlarımla ve bu akşam düşüncemizi eyleme yansıttık. Sizleri burada görmekten mutlu oldum. İnşallah sizlerle beraber çıktığımız iyi öğrenci yetiştirme yolculuğuna aynı şekilde devam ederiz. Gelecek nesillere faydalı oluruz iyi öğrenciler yetiştiririz.” dedi.

Sağlık öğrencilerine daha iyi bir eğitim için bir araya geldiler… 8

İş birliği ve tanışma yemeğine ayrıca Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hikmet Koçak, Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, Üsküdar Üniversitesi Genel Sekreteri Selçuk Uysaler, Genel Sekreter Yardımcıları Ayşe Öztürk ve Asil Barış Bağ, Kurumsal İletişim Daire Başkanı Tahsin Aksu, Memorial Grup Direktörü Hakan Taşlı ile NPİstanbul Hastanesi yönetim ekibi ve doktorlarının yanı sıra Sancaktepe ve Memoril hastanelerinde görev yapan doktorlar katılım sağladı.

Sağlık öğrencilerine daha iyi bir eğitim için bir araya geldiler… 9

Sağlık öğrencilerine daha iyi bir eğitim için bir araya geldiler… 10

Sağlık öğrencilerine daha iyi bir eğitim için bir araya geldiler… 11

Sağlık öğrencilerine daha iyi bir eğitim için bir araya geldiler… 12

Samimi bir ortamda gerçekleşen akşam yemeği toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Okunma : 1073

ÜHA

 

İlgili

04 Haziran 2021
"Kitaplar" içerisinde

Haberler

Foto Galeri