TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Rektör Tarhan aile danışmanlığında ilk mezunlarına sertifikalarını verdi...

Üsküdar Üniversitesi ilk Aile Danışmanlarını mezun etti…

Aile Danışmanlığı TöreniTürkiye’nin aile danışmanlarını yetiştirme amacıyla yola çıkan Üsküdar Üniversitesi, ilk mezunlarını verdi. 450 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan yaklaşık 70 kursiyer düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katılımıyla gerçekleşen törende Tarhan, kursiyerlere son kez ailenin önemi ve sorumluluklarını hatırlattı.

Özgün ve referans eğitim içeriğiyle Türkiye’nin en kapsamlı “Aile Danışmanlığı Sertifika Programı” eğitimi veren Üsküdar Üniversitesi, ilk mezunlarını verdi.

Davranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesinde profesyonel bir kadrodan 300 saati teorik, 150 saati uygulamalı eğitim, 30 saati de süpervizyon olmak üzere toplam 450 saatlik eğitim alan adaylar düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene mezun olan aile danışmanları ve aileleri katıldı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen törene Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katıldı. Törenin açılış konuşmasını Aile Danışmanlığı öğrencileri adına Çidam Kumkale yaptı. Kumkale eğitim döneminde yaşadıklarını, güzel anılarını arkadaşlarıyla paylaştı.Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Daha sonra Üsküdar Üniversitesi Eğitim Danışmanı Uzm. Psk. Orhan Gümüşel kürsüye geldi. Aile Danışmanlığı Eğitiminde en iyisini hedeflediklerini belirten Gümüşel, sadece belge vermek istemediklerini ifade ederek çok iyi bir programla gurur duyacak profesyoneller yetiştirdiklerini sözlerine ekledi.

Törenin son konuşmasını ise Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptı. Tarhan’ın konuşması son ders niteliğindeydi.

Öğrencilere zora talip olduğunuz diyerek sorumluluklarını hatırlatan Tarhan, danışmanlıkta iki kişiyi değil tüm aileyi ele almak gerektiğini söyledi. Kendi kültürel değerlerimize uygun bir aile danışmanlığı yapmak gerekir diyen Tarhan, aile danışmanlarının batıda boşanma danışmanlığı gibi çalıştıklarını söyledi. Aile bütünlüğü göz ardı edilmemeli hatırlatmasında bulunan Tarhan, ailenin insan yaşamına ilişkin en önemli sistem olduğunu vurguladı.

SONY DSCKonuşmaların ardından Aile Danışmanları sertifikalarını aldı. Sertifikaları Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Muhsin Konuk, Uzm. Psk. Orhan Gümüşel ve Uzm. Psk. Aynur Sayım verdi.

 

 

Okunma : 4896

 

Haberler

Foto Galeri