TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Rehber Öğretmenler Nevzat Tarhan’ın “ Aile Okulu” kitabıyla ödüllendirildi.

ntkitaphediye_1Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü rehber öğretmenlere yönelik düzenlediği “ Aile Eğitimi Kursu “ programı kapsamında kursta başarı gösteren öğretmenlere Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın ‘Aile Okulu’ kitabını hediye etti. Amaç, tüm velilere ulaşılarak onları da bilinçlendirmek ve başarı çıtasını yükseltmek.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda geliştirilmiş bir aile eğitimi programı olan 7-19 Yaş Aile Rehberliği programının Çankırı ilinde yaygınlaştırılması amacıyla ilde görev yapan Rehber Öğretmenler hizmet içi eğitim kursuna alındı.

ntkitaphediye_2İki grupta gerçekleştirilen eğitimde eğitimi ilk tamamlayan gruba sertifika töreni düzenlendi. İsmet İnönü ortaokulunda İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek ve Şube Müdürleri Muzaffer Dereli’nin katılımıyla gerçekleştirilen törende eğitimi başarıyla tamamlayan öğretmenlere hediyeler verildi. Bu kapsamda Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kaleme aldığı ‘ Aile Okulu ‘ kitabı rehber öğretmenlere hediye edildi.

Eğitimle tüm velilere ulaşılarak onları bilinçlendirmek ve öğrencilerin okul başarılarını artırmak hedefleniyor.

Okunma : 4703

 

Haberler

Foto Galeri