TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Tarhan’ın Antikor Sonuçları, İnaktif Aşının Etkili Olduğunu Gösterdi…

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Acil Kullanım Onayı”nın ardından CoronaVac aşısının ilk dozunu 14 Ocak 2021, ikincisini ise 11 Şubat 2021 tarihinde olmuştu. 5 hafta sonra Tarhan’a yapılan antikor testinin sonucu, referans aralığının çok üzerinde çıktı. Bu da inaktif aşının etkili olduğu sonucunu ortaya koyuyor.

Prof. Dr. Tarhan’ın Antikor Sonuçları, İnaktif Aşının Etkili Olduğunu Gösterdi…

Son günlerde polemik konusu olan aşıların etkinliğiyle ilgili her geçen gün farklı bilgiler kamuoyunu meşgul ediyor. İnaktif aşılar bugüne kadar pek çok farklı hastalıktan korunma ve tedavi amaçlı kullanıldı.

Prof. Dr. Tarhan’ın Antikor Sonuçları, İnaktif Aşının Etkili Olduğunu Gösterdi… 2

Prof. Dr. Tarhan’ın antikoru, referans aralığının çok üstünde!

CoronaVac aşısının ikinci dozunu yaptırmasının ardından Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın NPİSTANBUL Beyin Hastanesi tarafından yapılan Tıbbi Laboratuvar Tetkik Sonuç Raporunda Anti SARS COV-2 S Total Kantitatif Antikor sonucunun referans aralığının çok üzerinde çıktığı görüldü.

Prof. Dr. Tarhan’a ELISA (Kan) testi uygulandı

Normal referans aralığı 0.0 – 0.80 belirtilirken Tarhan’ın antikor sonucu 22.47 seviyesinde çıktı. Piyasada bulunan antikor tanısı için kullanılan “Strip” (şerit) testler yeterli hassasiyette sonuç vermezken Tarhan’a NPİSTANBUL Beyin Hastanesi tarafından daha ileri tetkiklerle ELISA (Kan) test yöntemi uygulandı.

Ortaya çıkan sonuç, Sağlık Bakanlığı’nın uyguladığı Çin menşeili CoronaVac aşısının COVID-19 ile mücadeledeki başarısını ortaya koymuş oldu.

Okunma : 4651

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri