TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Tarhan : “Gençlere duygu eğitimi ihmal edilmemeli”

1Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Türkiye’de ilk defa düzenlenen “Gökyüzü 1. Duygu Eğitimi Paneli” ne katıldı. Burada gençlerde hayâ ve merhamet duygularının önemine dikkat çeken Tarhan, rahatına düşkün anne babaların çocuklarının da kendileri gibi yetiştiğine söyledi. Tarhan, gençlerin duygu noktasında iyi bir eğitim alması gerekliliğinin da altını çizdi.

“Gökyüzü 1. Duygu Eğitimi Paneli” Maltepe Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını Gökyüzü Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Emin Öztürk’ün yaptığı panelde ilk konuşmayı Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptı.

Günümüz çocuklarının egoist, konformist bir düşünceye sahip olduklarını ifade eden Tarhan, hayâ ve merhamet duygularının önemine vurgu yaptı. Rahatına düşkün olan anne babaların çocuklarını da kendileri gibi rahatına düşkün bireyler olarak yetiştirdiklerini belirten Tarhan, onlara duygu noktasında iyi bir eğitim verilmesinin mecburi olduğunu söyledi.3

Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan’ın  ve çok sayıda dinleyicinin katıldığı panelin sonunda,  Maltepe Kaymakamı Mustafa Tapsız ve Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal,  şair ve yazar Hüseyin Emin Öztürk’ün “Efsunlu Şehir”  isimli imzalı şiir tablosunu panelistlere takdim etti.

 

Okunma : 4277

 

İlgili

24 Aralık 2018
"Kişisel Haberler" içerisinde
23 Şubat 2017
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri