TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a Öğretmeni Albay Uyanık ve Kızından Anlamlı Ziyaret

Üsküdar Üniversitesi bugün çok anlamlı bir ziyarete ev sahipliği yaptı. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Kuleli Askeri Lisesi’nden öğretmeni Albay Ahmet Erdoğan Uyanık ve kızı Prof. Dr. Müzeyyen Uyanık, Tarhan’ı makamında ziyaret etti. Kadın Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Müzeyyen Uyanık’ın Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başlayacağı öğrenildi. 

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a Öğretmeni Albay Uyanık ve Kızından Anlamlı Ziyaret

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Kuleli Askeri Lisesi’nde tanıştığı öğretmeni Albay Ahmet Erdoğan Uyanık bugün kızı ile birlikte kendisini ziyaret etti. Lise döneminde tanıştığı öğretmeniyle bağını koparmayan Tarhan yıllar sonra gençlik yıllarında bilgi ve tecrübesinden yararlandığı hocasıyla tekrar görüştü. Eski günlerin yad edildiği görüşmeye Albay Uyanık’ın kızı Prof. Dr. Müzeyyen Uyanık’ın, Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başlaması damga vurdu.

Kadın Hastalıkları alanında ortaya koyduğu özverili ve başarılı çalışmalarla bilinen Prof. Dr. Müzeyyen Uyanık’ın, Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başlayacağı öğrenildi.

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başarıyla bitiren Uyanık, Ankara Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını tamamladı. Meslek hayatı boyunca çeşitli hastanelerde görevini başarıyla devam ettiren Uyanık’ın, uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış onlarca makalesi bulunuyor. Son olarak Uyanık’ın Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışmalarına devam edeceği öğrenildi.

Akademik çalışmalarının yanı sıra mesleki başarısı ile de tanınan Prof. Dr. Uyanık, Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde araştırmalarına ve çalışmalarına devam edecek.

Okunma : 1868

ÜHA

 

İlgili

19 Mart 2020
"Psikiyatrist" içerisinde
24 Haziran 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri