TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve senato üyeleri TÜBİTAK’tan destek gören öğrencileri kabul etti

Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve senato üyeleri TÜBİTAK’tan destek gören öğrencileri kabul etti

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, projelerine TÜBİTAK desteği alan Üsküdar Üniversitesi öğrencilerini Senatoda kabul etti. Tarhan ve senato üyeleri öğrencileri tebrik etti. Tarhan, “Laboratuvara girmek cennetin bahçesine girmek gibidir” ifadelerini kullandı.

Projeleri kabul gören Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencisi Sıla Arslan, Moleküler Biyoloji ve Genetik Türkçe Bölümü öğrencileri Samed Refik Sar ve Furkan Meriç, Moleküler Biyoloji ve Genetik İngilizce bölümünden Beyza Sözer, Asya Dicle Kaya, Aybüke Gür, Dilruba Baykara ve Esra Pilavcı, Moleküler Biyoloji ve Genetik 4’üncü sınıf öğrencileri Berfin Tanhan, Cansu Antepüzümü ve Oğuz Kaan Tombul’u Senato toplantısında Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Senato üyeleri tebrik etti.

Dr. Öğr. Üyesi Tuba Sevimoğlu: “7 öğrencimizin TÜBİTAK projesi kabul oldu”

Senato toplantı odasında gerçekleşen programda öğrencilerin projeleri hakkında bilgi veren Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Biyomühendislik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Tuba Sevimoğlu, “Mühendislik Fakültesinden yedi öğrencimizin TÜBİTAK projesi kabul oldu. Toplamda yedi proje ama bazı projelerde birer öğrenci bazılarında ise ikişer, üçer öğrenci var. Biz bu öğrencilerimizin danışmanlığını yürüteceğiz. Öğrencileri tebrik ederim” dedi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve senato üyeleri TÜBİTAK’tan destek gören öğrencileri kabul etti 2

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Laboratuvara girmek cennetin bahçesine girmek gibidir”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, projelerinden dolayı öğrencileri ve proje süresince onları yalnız bırakmayan danışman hocalarını tebrik etti. Tarhan, “Öğrencilerimiz projelerini severek yapmışlar. Zaten proje gönüllülük işidir. Bir proje, kişide onu laboratuvarda yapma hissiyatı uyandırıyorsa o proje iyi sonuçlanır. Laboratuvara girmek, kişinin cennet bahçesine girmiş gibi hissetmesini sağlar. Kişi, bu şekilde görürse projesini tamamlayabilir. Proje işi böyle bir gönüllülük ve adanmışlık istiyor. Bizim gençlerimiz de öyleler. Hepinizi tebrik ederim” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Öğrencilikte proje almak çok iyi bir fırsat”

Projelerin devam etmesi gerektiğini söyleyen Tarhan tek bir proje ile kısıtlı kalınmaması gerektiğini vurguladı. Öğrencilikte proje almanın çok iyi bir fırsat olduğuna değinen Tarhan,  “Bu projeniz bitince mutlaka ikinci ve üçüncü projelerinizi tasarlayın. Öğrencilikte proje almak çok iyi bir fırsat. Danışman hocalarınıza da çok teşekkür ederim. Onların eli olmasa zaten bu projeler ilerlemez” ifadelerini kullandı.

Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve senato üyeleri TÜBİTAK’tan destek gören öğrencileri kabul etti 3

Okunma : 2400

ÜHA

 

İlgili

22 Ocak 2018
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri