TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Üsküdar Üniversitesi Köln merkezini ziyaret etti

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Üsküdar Üniversitesi Köln merkezini ziyaret ettiÜsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi’nin Almanya Köln kentinde bulunan Avrupa merkezini ziyaret etti. Tarhan Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin ile de bir araya geldi. Merkezde eğitim gören öğrencilerle de görüşen Tarhan, merkez ile batıya bir köprü kurulduğunu ifade etti.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi’nin Almanya Köln kentinde bulunan Avrupa merkezini ziyaret etti. Merkezin yöneticisi, Üsküdar Üniversitesi Almanya Temsilcisi Öznur Özcan Yıldırım’dan çalışmalarla ilgili bilgi alan Tarhan, merkezde eğitim gören öğrencilerle de bir araya geldi.

Batıya doğru köprü

Türkiye’nin önde gelen vakıf üniversitelerinden Üsküdar Üniversitesi’nin uluslararası ilişkilere verdiği öneme dikkat çeken Prof. Dr. Tarhan, Köln’de açılan Avrupa Temsilciliği ile batıya bir köprü kurulduğunu ifade etti. Almanya’nın bilim alanındaki öncü rolüne vurgu yapan Tarhan, bir üniversite kenti olan Köln’de Üsküdar Üniversitesinin temsil ediliyor olmasının Türk ve Alman bilim çevrelerine büyük katkı sunacağını da kaydetti.Prof. Dr. Nevzat Tarhan Üsküdar Üniversitesi Köln merkezini ziyaret etti 2

Başkonsolostan destek sözü

Köln ziyaretinde Başkonsolos Hüseyin Emre Engin ile de bir araya gelen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Almanya’daki Türk toplumuna yönelik eğitim ve sağlık başta olmak üzere bir dizi faaliyetlerde bulunacaklarını söyledi. Köln’deki girişim için Prof. Dr. Tarhan’ı kutlayan Başkonsolos Engin, Üsküdar Üniversitesi’nin açtığı bu merkezle Avrupalı Türklerin özellikle eğitim alanındaki gereksinimlerine yanıt vereceğini belirtti. Engin, “Başkonsolosluk olarak her zaman Üsküdar Üniversitesi’nin yanında olduğumuzu bilmenizi isteriz” dedi.

Köln üniversitesi ile işbirliği

Köln ziyareti kapsamında Köln Üniversitesi Viroloji Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Baki Akgül ile de görüşen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Köln Üniversitesi’ndeki eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı. Prof. Dr. Tarhan ile Prof. Dr. Akgül iki üniversite arasında işbirliği geliştirilmesi konusunda görüş alış verişinde bulundular.

Okunma : 7408

ÜHA

 

İlgili

31 Ağustos 2018
"Kişisel Haberler" içerisinde
01 Temmuz 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde
26 Ağustos 2019
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri