TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan "Psikiyatri Akademisi İnteraktif Eğitim" Kongresine katıldı.

DSC_2263Psikiyatrideki son gelişmeler Kıbrıs’ta gerçekleştirilen “Psikiyatri Akademisi İnteraktif Eğitim Kongresi” nde her yönüyle ele tartışıldı. Tedavide sorun oluşturan ve hekimlerin günlük pratiklerinde zorlandıkları bir o kadar da karmaşık psikiyatrik sorunlar önemli akademisyenlerin katılımıyla masaya yatırıldı. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Hüsnü Erkmen, Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Prof. Dr. Oğuz Karamustafalıoğlu ve Prof. Dr. Şermin Kesebir de kongrede yer aldı.

Psikiyatri Akademisi 2015 İnteraktif Eğitim Kongresi bu yıl 2-5 Nisan tarihlerinde Kıbrıs Cratos Premium Otel’ de gerçekleştirildi.

Kongrede, şizofreni duygu durumu ve anksiyete bozuklukları, borderline kişilik bozuklukları organik psikozlar ve benzeri gibi psikiyatrik hastalıkların tedavisinde 2015 yılında gelinen son noktalar ele alındı.

Sorun oluşturan ve hekime çaresizlik duygusu yaşatan karmaşık durumlar ve tartışmalı konuların tedavilerinin her yönüyle tartışıldığı kongrede "Adli tıpla ilgili yaşanan sorunlar ve çözüm yolları", "uyku fizyolojisi, bozuklukları ve tedavileri", "Cinsel işlev bozuklukları ve tedavileri", "Yeme bozuklukları ve tedavileri”, “Bağımlılıkla ilgili sorunlar ve tedavileri”, ”Psikofarmakolojide akılcı ilaç kullanımı ve yeni umutlar”, ”erişkin psikiyatristler için çocuk ve gençlerle iletişim kurma ve bilinmesi gereken önemli konular" gibi başlıklar da kongre boyunca yoğunlaştırılmış eğitim programlarıyla gerçekleştirildi.

Alanında otorite isimlerin katılımıyla gerçekleştirilen kongreye, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Hüsnü Erkmen, Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Prof. Dr. Oğuz Karamustafalıoğlu ve Prof. Dr. Şermin Kesebir de katıldı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Psikiyatride EEG ve TMS’ nin birlikte kullanımı konusunda yeni açılımlar nelerdir? Başlıklı yaptığı konuşmada Tarhan, beyin haritalaması ve manyetik uyarım tedavisinin psikiyatrideki kullanımıyla ilgili son gelişmeleri anlattı. Psikiyatrik hastalıkların beyin hastalığı olduğuna dikkat çeken Tarhan, tedavi öncesi ve sonrası beyin kontrolleri yapılarak zor vakalarda manyetik uyarım tedavisinin önemli bir seçenek olduğunu söyledi.

Zor vakaların tartışıldığı kongrede akıllı ilaç kullanımı da gündeme geldi. Tarhan, tedavide doğru ilaç doğru doz ve doğru zamanın önemli olduğunun altını çizdi.

Üsküdar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hüsnü Erkmen, Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Prof. Dr. Oğuz Karamustafalıoğlu ve Prof. Dr. Sermin Kesebir de kongrede yer aldı.

Kongrenin ikinci gecesinde Prof. Dr. Reha Bayar, en güzel nağmelerini sazları eşliğinde seslendirdi.

 

Okunma : 2709

 

İlgili

24 Eylül 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
10 Eylül 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri