TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Narsizmin bu kadar yükseldiği bir çağ yok”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Narsizmin bu kadar yükseldiği bir çağ yok”

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, sosyal medyada gençlerin narsist paylaşımlarının arttığını belirterek, "İnsanlık tarihinde bu kadar narsizmin yükseldiği bir çağ yok. Herkes kendini özel, önemli ve üstün görüyor." dedi.

Amasya'nın Merzifon ilçesinde, Gençlik ve Spor Kulübü tarafından yürütülen ve Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce finanse edilen "Bağlı Ol, Bağımlı Olma" projesi kapsamında "Teknoloji Bağımlılığı" konulu konferans düzenlendi.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Akif Gülle Kültür Merkezi'ndeki konferansta yaptığı konuşmada, teknoloji bağımlılığının çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini olumsuz etkilediğini söyledi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Narsizmin bu kadar yükseldiği bir çağ yok” 2

Sosyal medyada gençlerin narsist paylaşımlarının arttığını ifade eden Tarhan, şunları belirtti:

"Bir günde kendini üç defadan fazla sosyal medyada paylaşmayı patolojik olarak kabul ediyoruz. Bunu sergileme ihtiyacı, kabul edilebilir sınırların dışına çıkmış. Ego çağında yaşıyoruz. İnsanlık tarihinde bu kadar narsizmin yükseldiği bir çağ yok. Herkes kendini özel, önemli ve üstün görüyor. Çıkarına odaklı, dünyanın kendi etrafında dönmesini istiyor. Popüler kültür böyle bir nesil ortaya çıkardı. Bu nesli karşımıza alarak düzeltemeyiz. Başarılarını takdir ederek yanlışlarını düzeltmek için de onunla birlikte ilerlemek gerekiyor."
Tarhan, internet bağımlısı olan gençlerde aile bağlarının zayıf olduğuna işaret ederek, aile bağları iyi olan çocukların bir süre internette vakit geçirdikten sonra bundan sıkılıp devam ettirmediğini söyledi.

Konferansa, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Ergül, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Özcan, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Tarhan, Merzifon'da resim ve kısa film yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Narsizmin bu kadar yükseldiği bir çağ yok” 3

Konfernans sonrası konuşmalarından dolayı Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan program sonrasında okurlarının kitaplarını imzalayarak onlarla sohbet etti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Narsizmin bu kadar yükseldiği bir çağ yok” 4

Kaynak: //www.aa.com.tr/tr/saglik/uskudar-universitesi-rektoru-tarhan-narsizmin-bu-kadar-yukseldigi-bir-cag-yok/1680428

Okunma : 2864

 

İlgili

15 Ağustos 2022
"Kişisel Haberler" içerisinde
09 Ekim 2020
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri