TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan mahkûmlara mutluluğun sırrını anlattı…

ERZURUM ACIK CEZA İNFAZ KURUMUÜsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Erzurum Açık Cezaevi’nde düzenlenen konferansa katıldı. Mahkûmlara yönelik gerçekleştirilen konferansta mutluluğu anlatan Tarhan, kişinin her şartta mutluluğu bulabileceğine dikkat çekti.

Erzurum Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından yürütülen projeye kapsamında Erzurum Açık Cezaevi Konferans Salonu’nda mahkûmlarla bir araya gelen Prof. Dr. Nevzat Tarhan “İnsan Nasıl Mutlu Olur?’’ konulu bir konferans verdi.

Mahkûmların ilgi gösterdiği konferansa cezaevi personeli de katıldı. Tarhan konuşmasında kişilerin her türlü şart ve imkânda mutluluğu bulabilmelerinin mümkün olduğunu söyledi. Tarhan kişinin içinde bulunduğu ortamı avantaja dönüştürerek hayata pozitif bir açıdan bakabileceklerini kaydetti.

Cezaevlerinin, bireyleri yeniden suç işlemekten caydırmak ve suça eğilme potansiyeline sahip olan bireyleri suç işlemekten alıkoymak gibi bazı temel işlevleri olduğuna da dikkat çeken Tarhan, şöyle devam etti:

“İnsanın mutlu olması için karşısına önemli fırsatlar çıkmakta, değer olarak tahammüllü olmak, ümit duygusunun yüksek olması, inanç seti olarak minnettarlık duygusunun hakim olması, şükretmeği bilmek ve küçük şeyin kıymetini bilmek insanın mutlu edeceğini ve insanların bulundukları yerde de mutlu olacaktır.”

 

Okunma : 2367

 

İlgili

29 Aralık 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde
24 Mart 2012
"Kitaplar" içerisinde
14 Eylül 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri