TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat TArhan 'HÜDA PAR’lı gençlerde sohbet etti

Prof. Dr. Nevzat TArhan 'HÜDA PAR’lı gençlerde sohbet etti

Şanlıurfa’da her hafta geleneksel hale getirilen “Sabah Namazıyla Diriliş” programında konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, HÜDA PAR’ın büyük bir denge unsuru olarak gördüklerini söyledi. HÜDA PAR Şanlıurfa Gençlik Kolları ile Yakubiye Eğitim ve Kültür Derneği (Yakubiye-Der), her hafta geleneksel hale getirdiği "Sabah Namazıyla Diriliş" programı kapsamında üye ve gönüllülerini Balıklıgöl Platosunda bulunan Mevlid-i Halil (Dergah) Camisinde bir araya getirdi.

Her hafta cumartesi günü farklı camilerde düzenlenen programlarda gençler hep birlikte sabah namazında saf tutuyor. “Sen Uyan ki, Ümmet Uyansın”, “Sen Diril ki, Ümmetin Gençleri Dirilsin”, “Seher Medeniyetinin Evlatları” sloganlarıyla düzenlenen programlara katılımın bu hafta da artarak devam ettiği görüldü.

Prof. Dr. Nevzat TArhan 'HÜDA PAR’lı gençlerde sohbet etti 2

Sabah namazı programına; eski Şanlıurfa Valisi Ziyaeddin Akbulut, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka, HÜDA PAR Genel Merkez İstişare Kurulu Üyeleri Süleyman Atmaca, Basri Demir, İl Başkanı Lokman Yalçın, Haliliye İlçe Başkanı Ali Durmaz, Eyyübiye İlçe Başkanı Ahmet İdem, Karaköprü İlçe Başkanı Faruk Polat ve birçok genç katıldı.Program kapsamında bir araya gelen gençler, Balıklıgöl Yerleşkesinde bulunan Mevlid-i Halil (Dergah) Camisinde sabah namazı kıldı. Namazın ardından camiden çıkan gençler cami avlusunda birbirleriyle musafahalaştı.

Daha sonra cami avlusunda Eyyübiye Belediyesi tarafından cami cemaatine verilen çorba ikramının ardından gençler, Balıklıgöl Yerleşkesinde bulunan ve Hz. İbrahim’in, Nemrut tarafından mancınıkla atılarak suya dönüştüğü rivayet edilen Balıklıgöl Havzasını ziyaret etti.
Programda bir konuşma yapan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu tür programlarla iyi ve ahlaklı bir gençliğin yetiştirildiğine dikkat çekti.

Prof. Dr. Nevzat TArhan 'HÜDA PAR’lı gençlerde sohbet etti 3

Bir dizi programlar yapmak üzere Şanlıurfa’ya geldiğini, HÜDA PAR Gençlik Kollarının düzenlediği sabah namazı programında bir arada bulunmanın güzel bir tevafuk olduğunu söyleyen Tarhan, “Burada sadece din ilimleri okutulan toplumlarda taassup ortaya çıkıyor. Sadece fen ilimleri okutulan toplumlarda ilericilik duygusu ortaya çıkmaya başlıyor. Dünyada iki tip insan yetişiyor. Türkiye’de de aynı şekilde insan yetişiyor. Bu iki insan birleşirse şiddete başvurmadan, hakkını arayan, iyi ahlaklı insanlar yetiştirmek gerekiyor. Bu iyi ahlaklı insanları yetiştirmek için bu fikrin kabul görmesi, insanların şüpheleri giderilmesi lazım. Bu nedenle güzel bir vesile oldu. Sabah namazımızı Halil İbrahim makamında kıldık. Çok güzel bir manevi hava vardı. Burada sizinle tevafuk ettik. Tevafuklar her zaman güzeldir. Allah bunu hayırlara vesile kılar.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Nevzat TArhan 'HÜDA PAR’lı gençlerde sohbet etti 4

HÜDA PAR’ın Türkiye’yi karıştırmak isteyen odakların oyunlarına gelmediğinin altını çizen Tarhan, “HÜDA PAR’ın büyük bir denge unsuru olduğunu hep görüyoruz. İlk defa sizlerle karşılaştık. Burada Türkiye’yi karıştırmak isteyenlerin oyunlarına gelmeyen bir partidir. Hep birilerini aracı yapıp kendi fitnelerine aracı yapmak istiyorlar ama Allah’a şükür bu psikolojik oyunun farkına varıp oyuna alet olmadan, şiddete başvurmadan hakkını arayan HÜDA PAR’ı tebrik ediyorum. Özellikle bu programlarda gençlerin olması ayrı bir güzel. Gençleri, Allah’ın yoluna sevk etmeniz çok güzeldir. Sizler insanların kalplerini Allah’a bağlıyorsunuz. Esas olan budur onun dışında diğer şeylerin hepsi geçici şeylerdir. En büyük düşmanımız nefsimizdir. Nefsimizle mücadele ettiğimiz zaman Allah’ın yardımı geliyor. Nefsimize hâkim olup Allah’ın çizgisinden ayrılmazsak Hz. İbrahim gibi Allah’ın yardımlarına mazhar oluruz. Önce kalplerde ve zihinlerde bitirmek lazım putperestliği ama zamanın da putları da var. Dolar, dünyevi olarak nefsimizi bağladığımız her şey insanın kendi putudur. O putların farkına varıp onlarla mücadele etmek lazımdır.” şeklinde konuştu.

Program yapılan duanın ardından son buldu.

İLKHA

Okunma : 3201

 

İlgili

20 Şubat 2015
"Kişisel Haberler" içerisinde
31 Temmuz 2018
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri