TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan " Herkes önce kendine karşı samimi olmalı"

Cemalnur Sargut’un katılımıyla “O’nun Samimiyeti” söyleşisi gerçekleştirildi.

SONY DSCÜsküdar Üniversitesi, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Öğrenci kulüpleri Mutasavvıf Cemalnur Sargut’un konuşmacı olarak katıldığı “ O’nun Samimiyeti” konulu bir söyleşi düzenledi. Ayasofya İlahi Grubunun da yer aldığı etkinlikte Peygamber efendimize yazılan mektup ve O’nu anlatan şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler de ödüllendirildi.

Üsküdar Üniversitesi Kutlu Doğum Haftası kapsamında Peygamber Efendimizi anlatan bir program düzenledi.

Öğrenci Kulüpleri tarafından Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen programa ilgi yoğundu.

Mutasavvıf Cemalnur Sargut’un konuşmacı olarak katıldığı O’nun Samimiyeti konulu söyleşide Ayasofya İlahi Grubu da yer aldı.

Konuşmasında Peygamber Efendimizin samimiyetine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Sargut, Peygamber Efendimizin her davranışında samimiyet olduğunu söyledi.SONY DSC

Programa Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katıldı. Kutlu doğum haftasının toplum değerleri ve insanların kaynaşması açısından önemli olduğunu ifade eden Tarhan, kişilerin esasta ve usulde samimi olması gerektiğini söyledi. Bugün samimiyeti bilimin de incelediğini vurgulayan Tarhan, kişinin önce kendine karşı samimi olması gerektiğini belirtti.

Programda Ayasofya İlahi Grubu’nun gazel ve ilahileri beğeniyle dinlenirken Program çerçevesinde Üsküdar Üniversitesi öğrencileri arasında düzenlenen şiir ve mektup yarışmasında dereceye giren öğrenciler de ödüllendirildi.

SONY DSCDereceye girenlere ödüllerini Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Mutasavvıf Cemalnur Sargut verdi.

Katılımcılara güllü lokum ve gül şerbeti ikram edilen programda Cemalnur Sargut program sonunda kitaplarını da imzaladı.

 

 

Okunma : 6247

 

Haberler

Foto Galeri