TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Değer Zirvesi’ne katıldı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Değer Zirvesi’ne katıldı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Değerler Zirvesi’ne katıldı. Milli Eğitim Eski Bakanı Nimet Baş’ın Moderatörlüğünü yaptığı oturumda konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Tarhan, ailenin değerlerin yaşandığı sıcak ortamlar haline getirilmesi, terk edilen değerlerin yeniden inşa edilmesi gerektiğini söyledi.

Değer Zirvesi ve Türkiye’ye Değer katan Markalar Ödül Töreni Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla Esma Sultan Yalısında yapıldı.

Değer Zirvesi ve Ödül Töreni programında dünyaya hitap eden yerli ve milli endüstrinin olanakları aile, ekonomi, girişimciliğe değinen yönleriyle ele alındı ve değer kavramı çerçevesinde tartışıldı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Değer Zirvesi’ne katıldı 2

Milli Eğitim Eski Bakanı Nimet Baş’ın Moderatörlüğünü yaptığı “Değerlerin kökeni aile ve tek başına bir değer kadın olmak” başlıklı oturumda konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan günümüzde terk edilen değerlerin yeniden inşa edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

21. yüzyılda değerle ölçeğinin değiştiğini insanların artık kalabalık içerisinde yalnızlaştığını belirten Tarhan, kişilerin fizyolojik değil, sosyal ve psikolojik olarak yalnızlaştığının altını çizdi.

Değerleri algı olarak zihinlere yerleştirilmesi gerektiğini belirten Tarhan, bu yüz yılda terk edilen değerlerin yeniden inşa edilmesi için gayret gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Değer Zirvesi’ne katıldı 3

Kadın ve erkek ayrımcılığına değinen Tarhan, kadının erkekten, erkeğin de kadından üstün olmadığı, iki cinsin bir birini tamamlayan öğeler olduğunu söyledi. Sosyolojik ön yargıların değişmesinin zaman aldığını da sözlerine ekleyen Tarhan değerlerin inşasında aileye önemli görevler düştüğünü hatırlattı. Tarhan, ailenin değerlerin yaşandığı sıcak ortamlar haline getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Okunma : 3275

ÜHA

 

Haberler

Foto Galeri