TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Aşk değil, Aşksızlık Hastalıktır”

SÜsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan son çıkan “Aşk Terapi” kitabını “Aşk Terapi” seminerinin ardından ilk olarak öğrencilerine imzaladı. Aşk Terapi üzerine söyleşen Tarhan, aşkı her yönüyle değerlendirirken en büyük hastalığın aşksızlık olduğunu kaydetti.

Üsküdar Üniversitesi 14 Şubat’ta önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Üniversite Kültürü Dersi kapsamında öğrencilerle bir araya gelen Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan “Aşk Terapi” başlığında öğrencilerle buluştu.

Aşk Terapi kitabı bağlamında Aşk ve Gönüllülük üzerine önemli değerlendirmelerde bulunana Rektör Tarhan aşkın olmadığı yerde yaşamdan bahsetmenin mümkün olmadığı, kişiler ot gibi olabileceğini söyledi. Asıl hastalığın aşk değil aşksızlık olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, asıl derdin aşksızlık olduğunu belirtti.

Konuşmasında aşkın nörobiyolojisine ilişkin de bilgi veren Tarhan, 1995 yılından sonra aşkın kimyasının keşfedildiğini, insanlığın varoluşundan buyana gelen aşkın yeniden yorumlandığının altını çizdi. Aşkın günümüzde ölçülebildiğini dile getiren Tarhan aşkın beyinde kimyasalı olduğunu da belirtti.

Erkek ve kadınların beyninin aşkı farklı yorumladığını ifade eden Tarhan, aşkın 3 ayağı olduğunu söyledi.S

“Aşkın içinde sevgi, arzu ve bağlanma duyguları vardır. Aşkın 3 rengi bu duygular. Tek başına hiçbiri bir şey ifade etmez.”

İlginin yoğun olduğu programın ardından Rektör Tarhan çıkışta son çıkan kitabını öğrencilerine imzaladı.

Okunma : 3940

 

İlgili

28 Kasım 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde
27 Eylül 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde
08 Şubat 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri