TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan 2016 ECNS kongresi'ni de İstanbul’a taşıyor…

ecnsDünya çapında en iyi bilim adamları ve klinisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen, önemi günden güne artan ECNS kongresi İstanbul’a geliyor. Bu yıl 11’incisi Kanada’da gerçekleştirilen kongrede oy birliğiyle 2016 yılı kongresinin Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde yapılması kararı alındı.

7’incisini 2010 yılında İstanbul taşıyan, sinirbilimi alanında dünyaca bilinen çok sayıda ismi İstanbul’da bir araya getiren Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aynı kongreyi yeniden Türkiye’ye taşıyor.2014 ECNS Kongresi KANADA

Bu yıl 11’incisi Kanada’da gerçekleştirilen ECNS kongresinde oybirliği ile 2016 yılı kongresinin Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenme kararı alındı.

Dünya çapında en iyi bilim adamları ve klinisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen ECNS kongrelerini, ISFSI, ISBEM, ISNIP ve ISBET sinir bilim üzerine çalışan oluşumlar organize ediyor.

2010 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen ECNS kongresinde gösterdiği başarı dolayısıyla Tarhan’a kongre elçisi ödülü verilmiş, Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi önceki yıllarda kongrede 4 ödüle bilimsel sponsorluk yapmıştı.

Kongrenin 2016 yılında İstanbul’da Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olmasının Türkiye bilimi adına kazanç olarak değerlendiren Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üniversite olarak buna hazır olduklarını söyledi.

 

Okunma : 3015

 

Haberler

Foto Galeri