TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Prof. Dr. Nabi Avcı Üsküdar’da öğrencilerle buluştuÜsküdar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Direktörlüğü koordinatörlüğünde Bir Düşün Sosyal ve Siyaset Kulübü  “Tecrübe Üzerine Söyleşiler 4” etkinliği kapsamında Milli Eğitim Eski Bakanlarından Prof. Dr. Nabi Avcı’yı misafir etti. Avcı, öğrencilik yıllarından, hayat tecrübelerine, siyasi kimliğine kadar birçok konudan bahsetti.

Merkez Yerleşke D blok Ayhan Songar Konferans salonunda gerçekleşen söyleşinin açılış konuşmasını Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptı. Söyleşinin moderatörlüğünü Bir Düşün Sosyal ve Siyasal Kulübünden Seher Öğüt ve Fazıl Hancı üstlendi.Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Zekâ artı tecrübe eşittir akıl”

Tecrübe Üzerine Söyleşilerin önemi vurgulayarak konuşmasına başlayan Tarhan, söyleşiye konuk olarak davet edilen kişilerin hayat tecrübesi ve kazanımlarının öğrenilmesi, başkalarının hataları ve hayat tecrübesinden ders almanın ehemmiyeti üzerinde durdu. Söyleşi konuğu olan Bakan Nabi Avcı’nın sadece siyasetçi değil bilge taraflarının da olduğunu belirtti. Tarhan “İnsan ‘âlim’ olabilir ama âlim olmak yetmez, arif olmak gerekir. O yüzden zekâ artı tecrübe eşittir akıl” diyoruz’ dedi.Nabi Avcı: “Huzurlu olduğum dönem hocalıktı”

24, 25 ve 26. dönem Eskişehir Milletvekili, Türkiye Cumhuriyeti Kültür Turizm ve Milli Eğitim Bakanlığı görevini üstlenmiş olan Prof. Dr. Nabi Avcı söyleşiye okul yıllarına değinerek başladı. Avcı, öğrencilik hayatında en büyük şansının hocaları ve arkadaşları olduğunu belirtti. Avcı, “Çok farklı meşguliyetler içerisinde en mutlu, huzurlu olduğum dönem hocalıktı” dedi.“Siyaset halka hizmettir”

Öğrencilik yılları ardından siyaset okuyan ve siyasete ilgi duyan öğrencilere öneride bulunan Avcı, “Siyaset halka hizmettir. Halka hizmet Hakka hizmettir. Dolayısıyla siyaset mübarek bir iştir” dedi. Öğrencilerin bu düşünceyle siyaset yapmasının çok güzel olacağını vurgulayan Avcı, siyasetin zor bir yolculuk olduğunu da ekledi. Avcı, Anadolu’daki siyasetçinin parası pul, karısı dul olur sözünü dile getirerek, aile hayatının yoğunluktan olamadığını dile getirdi.
Söyleşi soru cevap eşliğinde devam etti.

Ardından Prof. Dr. Nabi Avcı’ya Tasavvuf Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Elif Erhan tarafından Hisseden İnsan heykeli ve Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitapları hediye edildi.

Toplu fotoğraf çekimi sonrası söyleşi sona erdi.

Okunma : 2750

ÜHA

 

İlgili

07 Ağustos 2017
"Kişisel Haberler" içerisinde
01 Ağustos 2016
"Kişisel Haberler" içerisinde
06 Mart 2023
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri