TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Onu ne kadar tanıyorsunuz?

Onu ne kadar tanıyorsunuz?Memory Center Nöropsikiyatri uzmanlarından Prof. Dr. Nevzat Tarhan'dan, evli çiftlerin birbirlerini ne kadar tanıdıklarını anlamalarına yardımcı olabilecek bir test... Soruları önce siz cevaplayın, daha sonra eşinizin cevaplarıyla karşılaştırın. Çıkan doğru sonuçlar eşinizi ne kadar iyi tanıdığınızı kanıtlayacak!1 . Eşinize çanta hediye edeceksiniz, hangi rengi tercih eder? (Siyah - Kahverengi - Bordo - Gri - Bej)


Doğru


Yanlış
2 . Ya hediyeniz bir kazaksa? (Beyaz - Kırmızı - Mavi - Yeşil – Siyah)


Doğru


Yanlış
3 . Aşağıdakilerden hangi hediyeye daha çok sevinir? (Manto - Takı - Altın saat – Fotoğraf makinesi – Bilgisayar)


Doğru


Yanlış
4 . Nasıl bir arabaya sahip olmak ister? (Rahat, sıradan bir araba - Spor bir araba – Mercedes - BMW - En iyi yerli)


Doğru


Yanlış
5 . Yurtdışı tatili için nereye gitmek ister? (Orta Asya - Orta Doğu - Avrupa - Amerika – Afrika)


Doğru


Yanlış
6 . Sizinle bir hafta sonu için hangi şehri tercih eder? (Bodrum - Yalova - Paris - Moskova – Kahire)


Doğru


Yanlış
7 . Ya yemek tercihi? (Kuru fasulye - Balık - Döner - Açık büfe – Makarna)


Doğru


Yanlış
8 . Aşağıdakilerden hangisini tanımayı ister? (Beğenilen bir yazarı - En sevdiği politikacıyı - Önemli bir din adamını - Takdir ettiği bir sporcuyu - Sevdiği bir sanatçıyı)


Doğru


Yanlış
9 . Aşağıdaki olumlu özelliklerden hangisi eşinizde en fazladır? (Dürüstlük - Cesaret - Soğukkanlılık - Cömertlik – Tutumluluk)


Doğru


Yanlış
10 . Eşiniz, sizin hangi özelliğinizi beğeniyor? (Sesinizi - Gözlerinizi - Gülüşünüzü - Ona karşı tutumunuzu - Genel davranışlarınızı)


Doğru


Yanlış
11 . Aşağıdaki evlerden hangisine sahip olmayı ister? (Dağ evi - Kır evi - Köy evi - Deniz kenarında bir ev - Şato gibi bir ev)


Doğru


Yanlış
12 . Aşağıdaki olumsuz özelliklerden hangisi eşinizde en azdır? (Acelecilik - Yalancılık - Korkaklık - Cimrilik – Savurganlık)


Doğru


Yanlış
13 . Eşiniz sizinle beraber ne yapmaktan hoşlanır? (Müzik dinlemek - Maç seyretmek - Gezmek - Sohbet etmek - Yemek yemek)


Doğru


Yanlış
14 . Hangisinden nefret eder? (Soğuk - Yağmur - Sıcak - Fırtına – Kalabalık)


Doğru


Yanlış
15 . En ağır mecburiyeti hangisi? (Doktora gitme - Kuyrukta bekleme - Hesap kitap yapma - Dişçiye gitme - Büyükleri ziyaret)


Doğru


YanlışSonuç:

0 - 2 Yanlış:
Çok iyi tanıyorsunuz: Eşinizi çok iyi tanıyorsunuz. Birbirinizin zevklerini, hayallerini, ne hissettiğini, neyi sevip nelerden nefret ettiğini biliyorsunuz. Harika bir çift olmak için mükemmel bir altyapınız var.

3 - 6 Yanlış:
Bazen yanılabiliyorsunuz: Eşiniz hakkında zaman zaman yanılıyorsunuz. Endişelenmeyin, bildikleriniz sizi mutlu etmek için yeterli.


7 - 10 Yanlış:
Eşinizi iyi tanımıyorsunuz: Beraberliğiniz yeniyse, bu sonuç normaldir. Ama eğer evliliğiniz uzun yıllara dayanıyorsa bu sonuç ortada bir problem olduğunu gösterir. Karşılıklı konuşmaya, tartışmaya, iletişime ihtiyacınız var
.

11 - 15 Yanlış:
Hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyorsunuz: Durum ciddi. Bu, eşiniz hakkında hemen hemen hiçbir şey bilmediğiniz anlamına gelir. Evliliğinizi uzun ömürlü kılmak için özel bir gayrete ve çözümler geliştirmeye ihtiyacınız var.KAYNAK: http://saglik.milliyet.com.tr/

Okunma : 2855

 

Haberler

Foto Galeri