TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Önemli Duyuru!

PROF. DR. NEVZAT TARHAN’IN SADAT ŞİRKETİ İLE HERHANGİ BİR ORGANİK BAĞLANTISI BULUNMAMAKTADIR.

İddialar yalan, asılsız ve dayanaksızdır, itibar suikastlığına karşı hukuk yoluna başvurulacaktır.

Dijital mecralardan yaptığı yayınlar ve paylaşımlarla gündeme gelen Sedat Peker’in 12.10.2021 tarihli twitter paylaşımlarında Kurucu Rektörümüz ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın adı geçmektedir. Prof. Dr. Tarhan’ın söz konusu iddialarda adı geçen SADAT A.Ş. ile herhangi bir organik bağlantısı bulunmamaktadır.

Psikolojik harp konusunda uzman olan ve bu alandaki birikimlerinden yararlanarak kaleme aldığı “Psikolojik Savaş - Gri Propaganda” ve “Asimetrik Savaş” isimli kitapları bulunan Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın uzmanı olduğu alanlardaki deneyimlerini üstelik bu alanda yazılmış çok sayıda eser varken paylaşması son derece olağan bir durumdur. Öte yandan Nevzat Tarhan’ın bu ve benzeri kitaplarının amacı “psikolojik harp” yapmayı öğretmek değil, ülkemize yönelik psikolojik harp tekniklerine karşı tüm toplumda farkındalık oluşturmaktır. Bu, çok değerli bir çaba ve bir milli sorumluluktur. Çeşitli ortamlarda verdiği konferanslardan cımbızlamayla yapılan alıntılar ise itibarsızlaştırmaya yönelik kasıtlı davranışlardır.

Aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen psikiyatri uzmanları arasında yer alan Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kişi ve kurum ayrımı yapmaksızın uzmanlık alanlarıyla ilgili danışmanlık hizmeti vermesi, aynı zamanda hekimlik mesleğinin ve tıp etiğinin bir gereğidir.

Sedat Peker’in varsa elindeki bilgi ve belgelerin tarafımıza veya savcılığa gönderilmesi avukatlar aracılığıyla istenmiştir. Eğer ispat edemezse itibar suikastlığı suçu nedeniyle hukuki yollara başvurulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur,


Üsküdar Üniversitesi Yönetim Üst Kurulu Başkanlığı

Okunma : 1686

ÜHA

 

İlgili

Haberler

Foto Galeri