TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

“Oku, Dinle, Yaşa” Etkinliğinin bu ayki konuğu Prof. Dr. Nevzat Tarhan oldu…

1Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Eğitim ve Kültür Komisyonu tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Oku, Dinle, Yaşa” programının bu ayki konuğu Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan oldu. Genel Başkan Nail Olpak’ın da katıldığı programda Tarhan, Mevlana, Yunus Emre gibi şahsiyetlerin eserleri ve ortaya koydukları öğretilerle halkın travmalarını tedavi ettiklerini söyledi.

MÜSİAD Eğitim ve Kültür Komisyonu kültürel etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği “Oku, Dinle ve Yaşa” buluşmaları devam ediyor. Bu kapsamada bu ay Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan konuk oldu.

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Yönetim Kurulu üyeleri, MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyeleri ile çok sayıda misafirlerin katıldığı söyleşide Tarhan, “Yunus Terapi” kitabına ilişkin söyleşide bulundu.

Konuşmasında Mevlana, Yunus Emre gibi şahsiyetlerin eserleri ve ortaya koydukları öğretilerle halkın travmalarını tedavi ettiklerini vurgulayan Tarhan, bu isimlerin bugün hâlâ bu kadar canlı olmasının altında yatan en büyük nedenin insanların psikolojik ihtiyaçlarını karşılaması olduğunu kaydetti. Tarhan bu kişilerin aynı zamanda da ‘sosyal psikolog’ olma özellikleri olduğunu da sözlerine ekledi.

2Katılımcıların sorularının da cevaplandığı programda Genel Başkan Nail Olpak, Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a katılımından ötürü teşekkür etti.

 

 

 

 

Okunma : 2953

 

İlgili

31 Aralık 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde
19 Aralık 2011
"Kişisel Haberler" içerisinde
21 Mayıs 2012
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri