TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Öğrenci Tasarımları Sergisi ziyarete açıldı

Öğrenci Tasarımları Sergisi ziyarete açıldı

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Hasip Pektaş, Grafik Tasarım ve Ambalaj Tasarımı dersleri kapsamında Görsel İletişim ve Tasarım ikinci ve son sınıf öğrencilerinin oluşturdukları tasarımları sergiledi.

Öğrenci Tasarımları Sergisinde görücüye çıkan tasarımları Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da inceledi.

Güney Yerleşkede İletişim Fakültesi Sanat Galerisinde gerçekleştirilen sergiye çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.  

Öğrenci Tasarımları Sergisi ziyarete açıldı 2

“Öğrenciler, hayali bir marka yerine var olan markalara alternatif tasarımlar yaptı”

Serginin amacı ile ilgili paylaşımlarda bulunan Prof. Dr. Hasip Pektaş, öğrencilerin grafik tasarım dersi kapsamında kazanımlarına değindi. Pektaş, “Öğrenciler, grafik tasarım dersi kapsamında görsel iletişim tasarımı ögelerinden olan amblem, logotype tasarımı ile bunların kurumsal kimlik üzerinde uygulanması deneyimi kazandılar. Bir markanın diğer markalardan ayrılmasının ancak farklılığıyla, özgünlüğü ile olabileceğini kavradılar. Hayali bir marka yerine var olan markalara alternatif tasarımlar gerçekleştirdiler” dedi.

Öğrenci Tasarımları Sergisi ziyarete açıldı 3

“Öğrenciler tasarım dünyasına adım attılar”

Pektaş, ambalaj tasarımı dersinin öğrencilere sağladığı fayda ile ilgili de bilgi verdi. Pektaş, “Ambalaj tasarımı dersi kapsamında marka, ürün kimliği ve ambalaj tasarımı üzerine uygulama yaptılar. Günlük yaşamda kullanılan ve tüketilen ürünlerin görsel kimliklerini oluşturdular. Ürün markası oluşturmada deneyim kazandılar. Sergide ürün ambalajları, etiketler ve alışveriş poşetleri gibi iki ve üç boyutlu tasarım uygulamaları yer alıyor. Öğrenciler yaptıkları bu çalışmalar ile tasarım dünyasının ilk basamaklarına adım attı” dedi.

İletişim Fakültesi Sanat Galerisinde açılan sergi 24 Şubat- 6 Mart tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Öğrenci Tasarımları Sergisi ziyarete açıldı 4

Okunma : 1911

ÜHA

 

İlgili

17 Ağustos 2018
"Kişisel Haberler" içerisinde
12 Şubat 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde
15 Nisan 2019
"Kitaplar" içerisinde

Haberler

Foto Galeri