TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’ne “Sağlık Sistemine Özgün ve Nitelikli Katkı Ödülü”

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’ne “Sağlık Sistemine Özgün ve Nitelikli Katkı Ödülü”

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’ne “Sağlık Sistemine Özgün ve Nitelikli Katkı Ödülü” 2Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Hekim yapılmayan tedavilerden de sorumludur”
 
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, sağlık sistemine yapmış olduğu özgün ve nitelikli katkılar dolayısıyla ödüle layık görüldü. Ödül, hastanenin kurucusu Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nevzat Tarhan’a takdim edildi. NPİSTANBUL Beyin Hastanesi olarak her zaman ilklerin öncüsü olduklarını belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Hekim yapılmayan tedavilerden de sorumludur. Biz de bu felsefeyle çalışmalarımızı sürdürüyor, yenilikleri hayata geçiriyoruz” diye konuştu.
 
Sağlık Gönüllüleri Türkiye ve Hospital Manager dergisi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri ve Yılın Başarılı Sağlık Yöneticisi Ödülleri, Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, “sağlık sistemine yapmış olduğu özgün katkılar” dolayısıyla ödüle layık görüldü. Ödül, Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Furkan Tarhan, İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Fırat Tarhan’ın da katıldığı gecede Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a takdim edildi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “İlkleri hayata geçiriyoruz”
 
NPİSTANBUL Beyin Hastanesi olarak 20 yıllık bir geçmişe sahip olduklarını ve sürekli ilkleri hayata geçirmek için çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, beyin görüntüleme ve beyin haritalama konusunda dünya çapında yürütülen projelerin içerisinde yer aldıklarını söyledi. Prof. Dr. Tarhan, G-20 kapsamında Antalya, Çin ve Hamburg’da düzenlenen N20 Zirvesine katıldıklarını ve beyinle ilgili hastalıklar konusunda önemli sunumlar yaptıklarını söyledi.

Beyin Hastanesi olmak çok önemli
 
“Beyin bizim için öncelikli bir alan” diyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Beyin Hastanesi olmak çok önemli. Avrupa’nın ikinci beyin hastanesini kurduk. Beynin yanı sıra psikiyatri, nöroloji, psikoloji ve başka branşlarda da hizmet veriyoruz. Beyin alanında yeni tedavi yöntemlerini ilk kez hayata geçiriyoruz” dedi.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi olarak duyu bütünleme gibi pekçok tedavi yöntemini ilk kez uyguladıklarını belirten Tarhan,  “Ben asker kökenliyim. Silahlı Kuvvetler’de çok kullanılan terminolojiler var; ‘Komutan sadece yapılan işlerden değil, yapılmayan işlerden de sorumludur’ denir. Biz de hekim olarak sadece yapılanlardan değil yapılmayan tedavilerden de sorumluyuz. Hasta karşımıza geldiği zaman ona sadece mevcut tedaviler değil, başka tedavi yöntemlerinin de düşünülmesi gerekiyor. Bu motivasyonla hareket ettim, yeniliklere açık bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birçok yeniliği de bu felsefeyle hayata geçirdik” diye konuştu.

Prof. Dr. Haydar Sur’a “Yaşam Boyu Başarı Ödülü”

Yılın Başarılı Sağlık Yöneticisi Ödülleri’nde ise Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur, Sağlık Yönetiminde Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi oldu. Prof. Dr. Metin Çakmakçı tarafından ödül verilen Prof. Dr. Haydar Sur da ödüle layık görülmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bazı insanlar yakınmayı çok sever ben hayatta yakınan insanlardan olmamayı istedim. Çalıştım kendimi gerçekleştirmenin gerçek bir huzur olduğuna inandım. Bunu sağlayabilmiş yüce insanlardan biri olamadık ama olma yolunda bundan sonra da çalışacağıma huzurlarınızda söz veriyorum. Bu bana enerji verecek, bundan sonra hem öğrencilerim hem ülkem hem de arkadaşlarım için daha çok çalışacağım” dedi.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’ne “Sağlık Sistemine Özgün ve Nitelikli Katkı Ödülü” 3

Sağlık alanında Türkiye’nin önde gelen vakıf ve kurumlarının layık görüldüğü Yılın Başarılı Sağlık Yöneticisi Ödüllerinin jürisi Prof.Dr. Melih Bulut, Prof.Dr. Barış Diren, Prof.Dr. Metin Çakmakçı, Yaşar Yıldırım, Bülent Kiymir, Meri İstiroti ve Oğuz Engiz’den oluştu. Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödüllerinin jürisi ise Prof. Dr. Haluk Gürgen, Prof. Dr. Barış Diren, Sibel Güneş, Semra Baysan, Ayşenur Asuman Uğur ve Oğuz Engiz’den oluştu.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’ne “Sağlık Sistemine Özgün ve Nitelikli Katkı Ödülü” 4

Okunma : 6365

ÜHA

 

İlgili

01 Kasım 2019
"Psikiyatrist" içerisinde
22 Şubat 2021
"Kişisel Haberler" içerisinde
17 Mart 2022
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri