TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

NPGRUP 7. Psikiyatri Zirvesi ve 14. Anksiyete Kongresinde…

Psikiyatri Bilimleri ve Araştırmaları Derneği tarafından düzenlenen “7. Psikiyatri Zirvesi ve 14. Anksiyete Kongresi” 5 – 8 Kasım 2022 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlendi. Psikiyatrinin tüm paydaşlarının bir araya geldiği Kongre’de, birbirinden değerli konuşmacılar yer aldı. Kongrede Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan konuşmacılar arasında yer alarak “Psikiyatride Kişiye Özel Tedaviler” başlıklı sunum gerçekleştirdi. NPİSTANBUL Hastanesi’nden Psikiyatri Uzmanları Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Prof. Dr. Hüsnü Erkmen ve Doç. Dr. Onur Noyan da Kongrede konuşmacı olarak yer aldı. 


NPGRUP 7. Psikiyatri Zirvesi ve 14. Anksiyete Kongresinde…

 Kongrede psikiyatrideki en güncel konular tüm boyutları ile ele alındı

“7. Psikiyatri Zirvesi ve 14. Anksiyete Kongresi” Elexus Otel & Kongre Merkezi, KKTC’de düzenlendi. Dört gün boyunca devam eden Kongrede psikiyatrideki en güncel konular tüm boyutları ile ele alınarak hem tanı hem tedavi süreçleri değerlendirildi. Özellikle işlevselliği de dikkate alınarak psikiyatride bütüncül yaklaşım konusu çerçevesinde konuşuldu. Bu anlamda klinik öncesi ve klinik kanıtlarla desteklenen bilgi, ulusal/uluslararası uzmanlarca tartışıldı.

Prof. Dr. Tarhan “Psikiyatride Kişiye Özel Tedaviler” başlıklı sunum gerçekleştirdi

Kongrede Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan konuşmacılar arasında yer alarak “Psikiyatride Kişiye Özel Tedaviler” başlıklı sunum gerçekleştirdi. NPİSTANBUL Hastanesi’nden Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nesrin Dilbaz birçok oturumda moderatör ve konuşmacı olarak yer alırken, “Şizofreni Tedavisinde Nerelerde Eksiğiz? - Tedavide Eksiklere Genel Bakış: Amaç Sürdürülebilir Tedavi” ve “Olgu Eşliğinde Bipolar Spektrumu Tedavisi” başlıklı sunumlar gerçekleştirdi.

NPİSTANBUL Hastanesi’nden Psikiyatri Uzmanları Doç. Dr. Onur Noyan “Kriptopara Bağımlılık Mı?” ve Prof. Dr. Hüsnü Erkmen “Anksiyete Bozukluklarının Dünü Bugünü Yarını” başlıklı sunum gerçekleştirerek birçok oturumda moderatör ve konuşmacı olarak yer aldı.

Kongre’de ruh sağlığı alanında ulusal ve uluslararası yetkin isimler yer aldı

“7. Psikiyatri Zirvesi ve 14. Anksiyete Kongresi”nde 4 gün boyunca ruh sağlığı alanında ulusal ve uluslararası yetkin isimler konferanslar, paneller, uydu sempozyumları ve tartışmalar düzenledi. Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Neuroscience Education Institute (NEI) ile ortak oturumlar ve içerik paylaşımı gerçekleştirmenin yanı sıra; nöro görüntülemeden genetiğe, psikofarmakolojiden psikoterapiye uzanan psikiyatri pratiğinde uzman isimler bir araya gelerek en güncel kanıta dayalı bilgileri paylaşmak üzere sempozyum ve panellere imza attı.

Okunma : 1570

ÜHA

 

İlgili

16 Aralık 2022
"Kişisel Haberler" içerisinde
15 Aralık 2018
"Psikiyatrist" içerisinde

Haberler

Foto Galeri