TARHAN Ailesinin Soy Ağacı

Nörobilimin en iyileri G-20’de bir araya geliyor

Nörobilimin en iyileri G-20’de bir araya geliyor

Beyin haritalama ve tedavileri alanında dünya çapında çalışmaları yakından takip eden Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, 5 Temmuz’da Almanya’nın Hamburg şehrinde gerçekleştirilecek SBMT G20 uydu sempozyumuna katılacak. 
Nörobilim alanında dünyaca otorite bilim insanlarının katıldığı sempozyumda Üsküdar Üniversitesinden Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Kaya Aksoy, Doç. Dr. Barış Metin ve Öğr. Gör. Serdar Karagöz de sempozyumda konuşma yapacak.

ABD Başkanı Barack Obama’nın 2013 yılında başlattığı Brain İnitiative (Beyin İnisiyatifi) Projesi’nde Türkiye’yi temsil eden ve bu kapsamda Türkiye’de G20 Dünya Beyin Haritalaması ve Tedavileri Bilimsel Zirvesi’ni gerçekleştiren Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi şimdi SBMT G20 Zirvesi için Almanya’ya gidiyor.

SBMT’nin her yıl düzenlediği yıllık toplantısı bu sene 5 Temmuz’da Hamburg, Almanya’da gerçekleşecek. Üsküdar Üniversitesi ana sponsorlardan biri olarak sempozyumda yerini alacak.

Beyin haritalama ve tedavileri alanında Tedavisel Beyin Haritalaması Derneği olarak da çalışmalarını sürdüren Üsküdar Üniversitesinden önemli isimler, Empire Riverside Hotel’de gerçekleştirilecek zirvede konuşma yapacak.

Bu bağlamda;

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan “Psikiyatrik Nörobilimin Geleceği”
NPİSTANBUL Beyin Hastanesinden Prof. Dr. Kaya Aksoy “Beyin Hastanesinde Nörocerrahinin Kavramı”,
Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Barış Metin “BrainPark, Nöroteknolojik başlangıçlar için İş Kuluçka Merkezi”,
NPİSTANBUL Beyin Hastanesi İnsan Kaynakları Direktörü, Öğr. Gör. Serdar Karagöz “Beyin Hastanesinin gelecek konsepti” başlıklarında sempozyumda birer konuşma yapacak.

G20 Dünya Beyin Haritalama ve Terapötik Bilimsel Zirvesi, eski Başkan Obama'nın Beyin girişimine katkıda bulunmayı hedeflemesi ile başlayan süreçte G20 ülkelerindeki mevcut ve gelecekteki girişimleri hakkında harekete geçmeyi amaçlıyor.
Nörobilim alanında dünyadaki en iyi bilim adamları, mühendisleri, doktorları ve cerrahları bir araya getiren bu zirvede, dünya ekonomisine her yıl milyar dolara mal olan nörolojik rahatsızlıklara klinik tedaviler bulma amacıyla bir araya geliyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin: 

http://www.worldbrainmapping.org/G20-World-Brain-Mapping-Therapeutics-Initiative/Germany-2017

Okunma : 1821

ÜHA

 

İlgili

07 Ekim 2016
"Psikiyatrist" içerisinde
17 Mart 2014
"Kişisel Haberler" içerisinde
21 Şubat 2019
"Kişisel Haberler" içerisinde

Haberler

Foto Galeri